Elon Musk açıkladı: Twitter borç batağında! – Teknoloji

Elon Musk açıkladı: Twitter borç batağında! – Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ın sahibi, platformun mali durumuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Musk’a göre, Twitter hala kazandığından daha fazla para harcıyor. Şirketin reklam gelirlerinde yaklaşık yüzde 50’lik bir düşüş yaşandığı ve ağır bir borç yükü nedeniyle süregelen negatif bir nakit akışı sorunu yaşanıyor. Musk, “Başka bir şey yapma lüksüne sahip olmadan önce pozitif nakit akışına ulaşmamız gerekiyor” dedi.

Borç açıklamasından önce Twitter, geçtiğimiz haftalarda bazı influencer’lara etkileşim karşılığında ödeme yaptı.

Musk ayrıca platformun bu hafta içinde “tüm zamanların en yüksek cihaz kullanıcı saniye kullanımını” görebileceğini iddia etti.

Ayrıca, reklam harcamalarının bu yılın başlarında önemli ölçüde düştüğü ve Twitter’ın yıllık olarak 1,5 milyar dolarlık faiz ödemesi yapması gerektiği bildirildi. Musk ayrıca, Twitter’dan ayrılan reklamverenlerin bir kısmının platforma geri döndüğünü de belirtti.

Bu durum, şirketin mali zorluklarla karşı karşıya olduğunu ve yeni CEO Linda Yaccarino’nun reklam tabanını yeniden inşa etme projesinin oldukça zorlu olduğunu gösteriyor.

Twitter, borç yükü ve düşen reklam gelirleri gibi sorunlarına çözüm bulmak için daha fazla strateji geliştirmek zorunda kalacak gibi görünüyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın