Elon Musk’tan dikkat çeken Twitter yorumu: “Yerel hükümetlerin kanunlarına uymazsak kapatılırız.” – Teknoloji

Elon Musk’tan dikkat çeken Twitter yorumu: “Yerel hükümetlerin kanunlarına uymazsak kapatılırız.” – Teknoloji

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, son haberlere göre ABD ziyareti sırasında New York’ta Tesla CEO’su Elon Musk ile bir araya geldi. Musk, görüşmenin ardından yaptığı açıklamalarda, Hindistan’ın geleceğinin umut verici olduğunu ve Tesla’nın en kısa sürede Hindistan’a gireceğini ancak uygun zamanı beklediklerini belirtti.

NDTV’nin haberine göre Musk, Hindistan pazarına ilgi duyduğunu ve ülkenin geleceği konusunda heyecanlı olduğunu ifade etti.

TWITTER YEREL YASALARA UYMAZSA PLATFORMA ERİŞİM KISITLANABİLİR

Aynı zamanda Musk, Twitter’ın faaliyet gösterdiği ülkelerde yerel yasalara uyması gerektiğine dikkat çekti. Yerel hükümetlerin kanunlarına uyulmaması durumunda platformun kapatılabileceğini veya soruşturma geçirebileceğini belirten Musk, herhangi bir ülkede yasalara uygun çalışmanın en iyi yol olduğunu vurguladı.

Musk, Twitter’ın herhangi bir ülkenin yasalarına uymadığı takdirde erişimin kısıtlanabileceğini, hatta tutuklanabileceğini söyledi.

Musk, dünyanın tamamını ABD’ye dönüştüremeyeceklerini dile getirdi ve şirketlerinin yasalar çerçevesinde en iyi ifade özgürlüğünü sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

MODI “ULUSLARARASI YOGA GÜNÜ”NE KATILACAK

Hindistan Başbakanı Modi’nin ABD ziyareti kapsamında New York’ta “Uluslararası Yoga Günü” kutlamalarına katılacağı da bildirildi. Birleşmiş Milletler yetkilileri, elçiler ve önde gelen kişilerin de katılacağı etkinlik, bu yıl 9. kez düzenlenecek.

MODI’NİN ABD ZİYARETİ

Hindistan Başbakanı Modi, 4 gün sürecek ABD ziyareti kapsamında, New York’ta akademisyenler, iş ve bilim insanlarıyla bir araya geldi. ABD Başkanı Joe Biden, bugün Modi onuruna Beyaz Saray’da yemek verecek. Biden, yarın Modi’yi Beyaz Saray’da resmi törenle karşılayacak. İkili görüşmede, ekonomi, savunma ilişkileri, teknoloji, eğitim, iklim değişikliği gibi konular ele alınacak.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın