Elon Musk’tan Toyota’ya çağrı! – Teknoloji

Elon Musk’tan Toyota’ya çağrı! – Teknoloji

Son birkaç hafta içinde birçok otomobil firması, Tesla’nın kullanımda olan Kuzey Amerika Şarj Standartı (NACS) bağlayıcısını benimsemeye karar verdi. Bu kararlarıyla öncü firmalardan biri olan Ford, 2025 yılından itibaren tüm elektrikli araçlarında NACS kullanarak Tesla Supercharger’larla uyumlu hale geleceğini duyurdu.

Ford’un adımının ardından General Motors da benzer bir ortaklık duyurusu yaparak Tesla ile aynı yola girdi. Ayrıca ChargePoint, Blink ve Kempower gibi önemli şarj şirketleri de NACS’yi benimseyeceklerini açıkladılar.

Blink firması, Tesla, GM ve Ford’un duyurularını dikkate alarak, EV şarj endüstrisinin sürekli olarak gelişmeye devam ettiğini ve sektör paydaşlarının en iyi uygulamaları değerlendirerek bir araya geldikçe, teknolojilerin ilerlediğini vurguladı.

ELON MUSK’TAN TOYOTA’YA ÇAĞRI

Bu gelişmelerin ardından Japon otomobil üreticisi Toyota, yeni şarj bağlayıcısı bZ4X EV’yi tanıttı. Ancak Business Insider tarafından yapılan bir incelemede, bu şarj bağlayıcısının “aci verici derecede yavaş” olduğu belirtilmişti.

Bu yavaşlık eleştirisine atıfta bulunarak Elon Musk, Toyota’ya NACS’a katılmaları çağrısında bulundu. Elon Musk, Toyota’nın daha hızlı ve etkili bir şarj deneyimi sunmak için NACS standardını benimsemeleri gerektiğini ifade etti.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın