Instagram ve Facebook için ‘mavi tik’ uygulaması Türkiye’ye geldi – Teknoloji

Instagram ve Facebook için ‘mavi tik’ uygulaması Türkiye’ye geldi – Teknoloji

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan Instagram ve Facebook ücretli ‘mavi tik’ uygulamasını başlattı. ‘Meta Verified’ adlı abonelik sistemi Türkiye dahil birçok ülkede satışa sunuldu. 

Mavi tik sahibi Facebook ve Instagram hesapları gelişmiş doğrulama, kimlik taklidini önleme, doğrudan destek, platformda daha fazla görünürlük ve ekstra çıkartmalar gibi imkanlara sahip oluyor.

Platformların tarayıcı versiyonlarında mavi tik ücreti aylık 279,99 TL olarak belirlendi. iOS ve Android üzerinden işlem yapan kullanıcılar için ise aylık 14,99 dolardan abonelik hizmeti sağlanıyor. 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Instagram’da parayla mavi tik dönemi başladı: Türkiye fiyatları belli oldu – Teknoloji

Instagram’da parayla mavi tik dönemi başladı: Türkiye fiyatları belli oldu – Teknoloji

Sosyal medya platformlarındaki “mavi tik”, doğrulanmış hesap sahiplerini belirtmek için kullanılan bir işaret. Önceden ücretsiz olarak dağıtılan mavi tikler, Twitter’ın aldığı yeni bir kararla artık ücretli hale geldi. Bu karar, kullanıcılar arasında büyük bir tepkiye neden oldu.

Şimdi ise, Instagram da bu tartışmalı kararı benimsedi. Avustralya ve Yeni Zelanda’da test edildikten sonra, ücretli mavi tik aboneliği Türkiye’de de başlatıldı.

MAVİ TİK ÜCRETİ BELLİ OLDU

Mavi tik almak için Instagram’da başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için, “Ayarlar” bölümüne girmeli ve “Meta Verified” seçeneğine tıklamalısınız. Daha sonra “Bekleme Listesine Katıl” butonuna basarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Instagram mavi tik ücreti, Meta tarafından açıklanan rakamlara göre web üzerinden 11,99 dolar, mobil cihazlardan ödeme yaparsanız 14,99 dolardır.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Twitter’ın ardından Gmail’e mavi tik rozeti geliyor – Teknoloji

Twitter’ın ardından Gmail’e mavi tik rozeti geliyor – Teknoloji

Google, popüler e-posta hizmeti Gmail için yeni güvenlik özellikleri sunmaya hazırlanıyor.

E-posta dolandırıcılığına karşı önlem almak ve kullanıcıların güvenliğini artırmak amacıyla çalışmalar yürüten şirket, Gmail için uçtan uca şifreleme özelliği gibi yeni özellikler sunmuştu.

Şimdi ise Gmail kullanıcıları için BIMI (Brand Indicators for Message Identification) özelliği geliyor. Bu özellik, hesap sahiplerinin kimliklerini doğrulayarak, otomatik olarak mavi tik onay rozeti almasına olanak tanıyor.

Bu sayede, büyük markaların hesaplarını taklit etmek isteyen dolandırıcıların önü kesilerek, kullanıcıların güvenliği artırılmış olacak.

Kullanıcılar artık e-postaları açmadan önce mavi tik rozetinin olup olmadığını kontrol edebilecek ve böylece gelen e-postaları açıp açmamaya, hatta engellemeye karar verebilecekler.

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Elon Musk, üç kişinin mavi tik ücretini kendisi ödedi – Teknoloji

Elon Musk, üç kişinin mavi tik ücretini kendisi ödedi – Teknoloji

Twitter Blue aboneliği olmayan hesapların sosyal medya platformundaki mavi onay işaretleri dün akşam (20 Nisan) itibarıyla kaldırıldı. Twitter’ın sahibi Elon Musk, ayda 8 dolar olan Twitter Blue ücretini bazı ünlülerin adına ödediğini duyurdu.

Teknoloji milyarderi, abonelik fiyatına daha önce tepki gösteren NBA yıldızı LeBron James, ünlü yazar Stephen King ve Uzay Yolu’ndaki (Star Trek) Kaptan Kirk rolüyle ünlenen William Shatner’ın hesaplarının parasını kendisinin ödediğini açıkladı.

LeBron James, 31 Mart’ta attığı tweet’te “Beni bilen bilir” diyerek parayı vermeyeceğini söylemişti.

Stephen King ise ekim sonunda Musk’la Twitter Blue’nun ücreti için pazarlık yapmıştı. Twitter CEO’su bunun ardından abonelik ücretini 20 dolardan 8 dolara çekmişti. Onay işaretinin kaldırılacağının duyulmasının ardından Shatner da Musk’a tepki göstermişti. 

Twitter’da Pop Base adını kullanan bir popüler kültür hesabı, Musk’ın bazı ünlülerin abonelik ücretini karşıladığını yazdı.

Milyarder işinsanı ise buna cevaben sadece James, King ve Shatner’ın parasını verdiğini söyledi.

Musk, attığı tweete “Twitter hesabım, Twitter Blue’ya abone olduğumu söylüyor. Olmadım. Twitter hesabım telefon numarası verdiğimi söylüyor. Vermedim” diyen King’e de”Bir şey değil namaste.” cevabını verdi.

TÜRKİYE’DE EN UCUZU AYLIK 177 TL

Twitter Blue, Türkiye’de Android ve iOS sürümünde aylık 209 TL ve yıllık 2 bin 199 TL, web sürümündeyse aylık 177 TL ve yıllık 1852 TL seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Twitter’da mavi tik almak için şartlar yine değişti – Teknoloji

Twitter’da mavi tik almak için şartlar yine değişti – Teknoloji

Twitter ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Kullanım koşullarında bir değişiklik yapan Twitter yönetimi, platformdaki yeni hesaplar ile ilgili önemli bir karar aldı.WebTekno’nun haberine göre; Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonraki önemli hamlelerinden bir tanesi, doğrulanmış hesap rozetleriyle ilgiliydi. Karara göre tüm Twitter kullanıcıları, doğrulanmış hesap rozeti, yani mavi tik alabilecekti.Bunun için sunulan koşul, aylık 8 dolar ödeyip Twitter Blue abonesi olmaktı. Ancak bu kararın uygulamaya konmasıyla Twitter’da tam anlamıyla kaos çıktı. Zira sahte hesaplar parayı basıp, mavi tik almaya başladı. Alınan yeni kararsa önüne gelen herkesin mavi tik satın alamayacağını gözler önüne seriyor.MAVİ TİK İÇİN 90 GÜN ŞARTITwitter’ın resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre Twitter’da yeni bir hesap açıldığında bu hesaba Twitter Blue aboneliği verilmeyecek. Abonelik hakkına erişilmesi için hesap açıldıktan sonra 90 gün geçmesi gerekecek.Ayrıca Twitter yönetimi, bir hesap için 90 günlük sınırdan fazlasını da isteyebilecek. Sahte olduğu düşünülen hesaplar, daha uzun bekleme sürelerine sahip olacaklar.Twitter Blue abonelik sistemi şu an için kapalı. Elon Musk’ın açıklamasına göre kullanıcılar, 29 Kasım’a kadar Twitter Blue abonesi olamayacaklar. 29 Kasım’dan sonra da yalnızca ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’taki iOS kullanıcıları, Twitter Blue aboneliği satın alabilecek.

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Elon Musk, Twitter Blue kararını açıkladı: Mavi Tik uygulaması için tarih verdi – Teknoloji

Elon Musk, Twitter Blue kararını açıkladı: Mavi Tik uygulaması için tarih verdi – Teknoloji

Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldıktan sonra hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan Elon Musk, ilk iş olarak da Twitter Blue ile ilgili güncellemeler yapmıştı.Ancak Musk’ın sunduğu güncellemelerde sorunlar yaşandı. Mavi tik’in Twitter Blue kapsamında ücretli olarak dağıtılmaya başlanmasıyla, geçtiğimiz hafta platformda resmi kurum ve tanınmış kişileri taklit eden pek çok hesap ortaya çıkmıştı.Bu sorunu giderebilmek için özelliği geri çeken Musk, yeniden Twitter Blue’nun yayınlanacağı tarihi belirledi.Musk, dönüş tarihinin, şirkete kaya gibi sağlam olduğundan emin olmak için yeterli zaman verecek şekilde ayarlandığını söyledi. Musk, Twitter Blue için yeni tarihi 29 Kasım olarak açıkladı.Musk, Blue’nun yeniden piyasaya sürülmesiyle hangi değişikliklerin gelebileceğini söylemedi, ancak şirket, reklamverenleri rahatlatmak için “resmî” etiketleri geri getirmişi.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Twitter kullanıcıları dikkat: Mavi tikin ardından ‘Resmi tik’ geliyor – Teknoloji

Twitter kullanıcıları dikkat: Mavi tikin ardından ‘Resmi tik’ geliyor – Teknoloji

Elon Musk’ın 44 milyar dolara satın aldığı Twitter, belirli şartları yerine getiren Blue abonelerinin profilinde “Resmi” etiketi yer alacağını açıkladı.

Twitter Blue aboneleri Mavi tik alsalar bile, nitelikleri karşılamadıkları sürece Resmi etiketine sahip olamayacaklar.Kullanıcıların hesapların gerçek olduğunu ayırt etmeye yardımcı olmak için başka bir onay işareti türü sunuyor.Twitter’ın ürün yönetimi direktörü Esther Crawford, sosyal medya şirketinin bu yeni doğrulama özelliğini belirli hesaplara sunacağını açıkladı. Mavi tike sahip hesaplar, doğrulandıklarını belirtmek için “Resmi” etiketine sahip olacak.

A lot of folks have asked about how you’ll be able to distinguish between @TwitterBlue subscribers with blue checkmarks and accounts that are verified as official, which is why we’re introducing the “Official” label to select accounts when we launch. pic.twitter.com/0p2Ae5nWpO

— Esther Crawford (@esthercrawford) November 8, 2022HANGİ HESAPLAR “RESMİ TİK” ALABİLECEKCrawford, yeni statünün yalnızca “hükümet hesaplarına, ticari şirketlere, iş ortaklarına, büyük medya kuruluşlarına, yayıncılara ve bazı tanınmış kişilere” verileceğini açıkladı.The New York Times’a göre Twitter, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ara seçimler nedeniyle sözde ertelendikten sonra çarşamba günü 8 dolarlık Blue aboneliğini resmi olarak sunacak.Twitter, Blue hizmetinin aylık ücretini ayda 4,99 dolardan 8 dolara yükseltecek.

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp’ta 3 mavi tik olayı ne? Devlet mesajları mı okuyor? Cumhurbaşkanlığından açıklama geldi – Teknoloji

WhatsApp’ta 3 mavi tik olayı ne? Devlet mesajları mı okuyor? Cumhurbaşkanlığından açıklama geldi – Teknoloji

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, haftalık olarak “Dezenformasyon Bülteni” hazırlamaya başladı.Son bültende, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ortaya atılan, “WhatsApp’ta 3 mavi tik olduğunda devlet mesajı okuyor” iddiasına da yanıt verildi.İletişim Başkanlığı, WhatsApp uygulamasında böyle bir uygulamanın olmadığını ifade etti.”ONAY İŞARETLERİ, WHATSAPP’TA BELİRTİLDİĞİ GİBİ”İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamanın tamamında şunlar yer aldı:”WhatsApp okundu bilgisi” ile ilgili, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan iddialar, doğru değildir. WhatsApp’ın “okundu bilgisi” onay işaretleri, WhatsApp Yardım Merkezi’nde belirtildiği gibidir. WhatsApp uygulamasında 3 onay işareti söz konusu değildir, böyle bir uygulama yoktur.”

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com