NVIDIA Dijital İnsan Teknolojileri, Yapay Zeka Karakterlerine Hayat Veriyor

NVIDIA Dijital İnsan Teknolojileri, Yapay Zeka Karakterlerine Hayat Veriyor

Öncü Yapay Zeka Geliştiricileri, Oyunlardan Sağlık Hizmetlerine, Finansal Hizmetlerden Perakende Uygulamalarına Kadar Her Şey İçin Gerçekçi Avatarlar ve Dinamik Karakterler Oluşturmak İçin NVIDIA Teknolojilerini Kullanıyor.

NVIDIA, çeşitli endüstrilerde öncü yapay zeka uygulama geliştiricilerinin, ticari uygulamalar ve dinamik oyun karakterleri için gerçekçi avatarlar oluşturmak için NVIDIA ACE, NeMo ve RTX işleme teknolojilerini içeren NVIDIA dijital insan teknolojilerini kullandığını duyurdu. Bu projeler sonucunda elde edilen başarılar, San Jose, Kaliforniya’da bu hafta düzenlenen küresel yapay zeka konferansı GTC’de sergileniyor ve Hippocratic AI, Inworld AI, UneeQ  gibi şirketlerin teknoloji gösterimlerinde görülebiliyor. 

NVIDIA Avatar Cloud Engine (ACE) ses ve animasyon, NVIDIA NeMo™ dil işleme ve NVIDIA RTX™ ışın izlemeli görüntüleme için temel yapı taşları olarak karşımıza çıkıyor. Bu teknolojiler, geliştiricilere yapay zeka destekli doğal dil etkileşimleri olan dijital insanlar oluşturma imkanı veriyor. Böylece avatarlar ile yapılan konuşmalar daha gerçekçi ve etkileyici hale geliyor.

NVIDIA Geliştirici ve Performans Teknolojileri Başkan Yardımcısı John Spitzer “NVIDIA, geliştiricilere dijital insan oluşturma için dünya standartlarında bir dizi yapay zeka destekli teknoloji sunuyor. Bu teknolojiler, dijital etkileşimleri gerçek gibi hissettirmek için gereken karmaşık animasyonları ve konuşma yeteneklerini artırıyor” diyor. 

Dünya Standardında Dijital İnsan Teknolojileri

NVIDIA’nın sağlamış olduğu dijital insan teknolojileri, dil, konuşma, animasyon ve grafik alanlarında yapay zeka tarafından güçlendiriliyor:

NVIDIA ACE, geliştiricilerin yüz animasyonunu destekleyen NVIDIA Audio2Face™ ve otomatik konuşma tanıma (ASR) ile metinden konuşmaya (TTS) geçişi sağlayan NVIDIA Riva gibi teknolojilerle dijital insanlara hayat vermesine yardımcı oluyor. ACE mikro hizmetleri, modellerin bulutta ve yerel GPU özelliklerine bağlı olarak çalışmasına izin vererek kullanıcıların en iyi deneyimi elde etmesine yardımcı oluyor.
NVIDIA NeMo, hassas veri iyileştirmesiyle kurumsal kullanıma hazır, verimli yapay zeka modelleri sunuyor. Bu kapsamlı platform, en son teknolojiye sahip özelleştirme, geri alma işlevlerini destekleyen bir üretim süreci ve hızlandırılmış performans sağlıyor.
NVIDIA RTX, oyunlarda ve uygulamalarda gerçek zamanlı ışın izlemeyi mümkün kılan işleme teknolojileri koleksiyonunu içeriyor, örneğin RTX Global Aydınlatma (RTXGI) ve DLSS 3.5 gibi özelliklerini bünyesinde barındırıyor. 

Sanal Asistanlar ve Dijital İnsanlar İçin Temel Taşları

NVIDIA, dijital insan teknolojilerinin yeni yeteneklerini sergilemek için çeşitli endüstrilerde lider geliştiricilerle, Hippocratic AI, Inworld AI ve UneeQ gibi şirketlerle iş birliği yaparak bir dizi yeni gösterim gerçekleştirdi.

Hippocratic AI, görev ve güvenlik odaklı, geniş dil modelleri (LLM) destekli bir Sağlık Asistanı oluşturdu. Bu asistan, hastaları telefonla arayarak, bakım koordinasyonu görevlerini takip ediyor, ameliyat öncesi talimatlar veriyor, ameliyat sonrasındaki süreci kontrol etmek gibi işlevleri bünyesinde barındırıyor. NVIDIA, GTC için Hippocratic AI ile işbirliği yaparak çözümünü NVIDIA ACE mikro hizmetlerini, NVIDIA Audio2Face’i, NVIDIA Animation Graph ve NVIDIA Omniverse™ Streamer Client ile birlikte kullanacak şekilde genişletti ve üretken bir yapay zeka sağlık hizmetleri temsilcisi avatarının potansiyelini gösterdi.

Hippocratic AI kurucu ortağı ve CEO’su Munjal Shah, “Dijital asistanlarımız dünya çapındaki hastalara yararlı, zamanında ve doğru bilgiler sağlıyor. NVIDIA ACE teknolojileri, hastalarla daha iyi bağlantı kurmaya yardımcı olan son teknoloji görseller ve gerçekçi animasyonlarla destek veriyor.”dedi.

UneeQ, müşteri hizmetleri ve interaktif uygulamalar için yapay zeka destekli avatarlar oluşturma konusunda uzmanlaşmış otonom bir sanal asistan platformu. Sanal asistanları, markaları çevrimiçi ortamda temsil ediyor ve müşterilerle gerçek zamanlı iletişim kurarak onlara satın alma işlemlerinde güven veriyor. UneeQ, NVIDIA Audio2Face mikro hizmetini platformuna entegre etti ve daha iyi bir müşteri deneyimi ve etkileşimi için son derece gerçekçi avatarlar oluşturmak üzere Synanim ML ile birleştirdi.

UneeQ’in kurucusu ve CEO’su Danny Tomsett “UneeQ, NVIDIA’nın animasyon yapay zekasını kendi Synanim ML sentetik animasyon teknolojimizle birleştirerek, duygusal tepkilere duyarlı, sohbet yapay zekası tarafından desteklenen dinamik deneyimler sunan gerçek zamanlı dijital insan etkileşimleri sağlıyor” diyor. 

Oyunlara Dinamik NPC Karakterler Getirme

NVIDIA ACE, oyun karakterlerini hayata geçirmek için tasarlanmış bir teknoloji paketidir. Covert Protocol, Inworld AI tarafından NVIDIA ile ortaklaşa oluşturulan ve oyunlardaki karakter etkileşimlerinin sınırlarını zorlayan yeni bir teknoloji gösterisi. Inworld AI motoru, gerçekçi yüz performansları sağlamak için NVIDIA Audio2Face’i kullanarak metinden konuşmaya geçiş için NVIDIA Riva’yı entegre etti. 

Inworld AI motoru, NPC’lerin performansı için çok yönlü bir yaklaşım benimsiyor.  Bu da zihinsel süreçleri, algıyı ve davranış sistemlerini bir araya getirerek etkileyici bir hikaye anlatımıyla birleştirilmiş, RTX ile görüntülenen karakterlerin yer aldığı güzel bir ortamın yaratılması demek oluyor.  

Inworld AI’nin CEO’su Kylan Gibbs, ‘NVIDIA ACE mikro hizmetleri ve Inworld Engine’in birleşimi, geliştiricilere dinamik anlatılar oluşturabilen dijital karakterler yaratma imkanı vererek, oynanış açısından sonsuz yeni olanaklar sunuyor.” dedi.

Dünya çapındaki oyun yayıncıları, NVIDIA ACE’in oyun deneyimini nasıl geliştirebileceğini değerlendiriyor.

Sağlık, Oyun, Finansal Hizmetler, Medya ve Eğlence ile Perakende Sektörlerindeki Geliştiriciler ACE’yi Benimsiyor

Önde gelen oyun ve sanal asistan geliştiricileri, ACE ve üretken yapay zeka teknolojilerinin, oyunlarda ve uygulamalarda oyuncular ile NPC’ler arasındaki etkileşimleri dönüştürmek için nasıl kullanılabileceğine dair çığır açan yolları öncülük ediyor.

ACE’yi benimseyen geliştiriciler ve platformlar arasında Convai, Cyber Agent, Data Monsters, Deloitte, Hippocratic AI, IGOODI, Inworld AI, Media.Monks, miHoYo, NetEase Games, Perfect World, Openstream, OurPalm, Quantiphi, Rakuten Securities, Slalom, SoftServe, Tencent, Top Health Tech, Ubisoft, UneeQ ve Unions Avatars yer alıyor. 

NVIDIA ACE hakkında daha fazla bilgiye developer.nvidiaace adresinden ulaşabiliyor. Platform geliştiricileri, dijital insan teknolojilerinin tamamını veya tek tek mikro hizmetleri ürün tekliflerine dahil edebiliyor.

Geliştiriciler, geliştirilmekte olan yapay zeka modellerini edinmek için erken erişim programına başvurarak NVIDIA   ACE’deki yolculuklarına başlayabiliyor. Geliştiriciler, mevcut modelleri keşfetmek için bugün ai.nvidia adresinden Riva ve Audio2Face için üretken yapay zekanın dağıtımını hızlandırmak üzere tasarlanmış, kullanımı kolay bir dizi mikro hizmet olan NVIDIA NIM’i değerlendirebilir ve bu hizmetlere erişebilir.

NVIDIA’nın GDC etkinliğine ilişkin duyurularında RTX teknolojisinin birkaç heyecan verici yeni entegrasyonu da bulunuyor. Bunlar;

Black Myth: Wukong ve NARAKA: BLADEPOINT Işın İzleme ve NVIDIA DLSS 3.5 içeriyor
Star Wars™ Outlaws bu yıl içinde DLSS 3 ve ışın izlemeli efektlerle piyasaya sürülecek.
Valve’in klasik oyunu Portal, tamamen ışın izlemeli olarak yeniden tasarlanmış RTX destekli Portal, DLSS 3.5’e Işın Oluşturma ve RTX IO entegrasyonuyla güncellendi. Bu güncelleme şu anda ücretsiz olarak erişilebiliyor. 
Diablo IV 26 Mart’ta ışın izleme güncellemesine kavuşacak
The First Berserker: Khazan, Sengoku Destiny ve Outcast – A New Beginning 500’den fazla RTX oyunu ve uygulaması listesine katıldı.
GeForce NOW kütüphanesinin bir parçası olarak duyurulan Star Wars™ Outlaws, bir dizi DL

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Oyunseverler dikkat: Epic Games toplam değeri 914 TL olan iki oyunu ücretsiz veriyor! – Teknoloji

Oyunseverler dikkat: Epic Games toplam değeri 914 TL olan iki oyunu ücretsiz veriyor! – Teknoloji

Epic Games, bu hafta da kullanıcılarına ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor. Model Builder ve Soulstice oyunları kısa bir süreliğine ücretsiz olarak kütüphaneye eklenebilir.

Epic Games, her hafta çeşitli oyunları ücretsiz olarak dağıtıyor. Bu oyunlar arasında popüler ve sevilen oyunlar olduğu gibi bağımsız yapımcıların ürünleri de bulunabiliyor. Bu hafta ise Model Builder ve Soulstice oyunları ücretsiz olarak sunuluyor. Her iki oyun da ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Bu ücretsiz kampanya 5 Ekim tarihine kadar geçerli olacak ve bu tarihe kadar bu oyunları hesabınıza eklerseniz, bu oyunlar sonsuza kadar sizin olacak.

Model Builder, normalde 160 TL’ye satılan bir oyun ve tek oyunculu bir simülasyon oyunudur. Bu oyunun temel amacı, robotlar, el fenerleri ve otomobiller gibi çeşitli aletleri inşa etmektir.

Diğer ücretsiz oyun olan Soulstice ise normalde 754 TL’ye satılan bir oyundur. Soulstice, fantastik bir dünyada geçen ve aksiyon dolu bir oyun olarak öne çıkar. Oyunda yetişkinliğe geçiş hikayesi anlatılırken RPG öğeleri ve oyun kumandalarıyla oynanabilirlik sunuluyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Epic Games bu hafta 2 ücretsiz oyun veriyor – Teknoloji

Epic Games bu hafta 2 ücretsiz oyun veriyor – Teknoloji

Epic Games, Steam’in en büyük rakibi olarak ücretsiz oyunlar vermeye devam ediyor. Bu hafta platformda iki adet ücretsiz oyun sunuluyor: “Severed Steel” ve “Homeworld Remastered Collection”. “Severed Steel”, parkur mekaniklerinin yer aldığı bir aksiyon oyunu ve Steam’de 40 TL’den satılıyor. Diğer oyun olan “Homeworld Remastered Collection” ise uzayda geçen bir strateji oyunu ve Steam’de 55 TL’den satılıyor.

Epic Games’ten ücretsiz oyunları almak için öncelikle bir hesap oluşturmak gerekiyor. Ardından Epic Games’in uygulamasını bilgisayara indirerek hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesaba giriş yaptıktan sonra “Mağaza” bölümünden ücretsiz oyunları bulup alabilirsiniz. Oyunları kütüphaneye ekledikten sonra istediğiniz zaman indirip oynamak mümkün olacak. Epic Games, ücretsiz oyunları genellikle belirli bir süre için sunar, bu haftaki ücretsiz oyunlar da 27 Temmuz’dan 3 Ağustos’a kadar indirilebilir olacak. Ancak bir kez kütüphaneye ekledikten sonra oyunları süresiz olarak kullanabilirsiniz.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Amazon Prime Gaming, 1.100 TL değerindeki oyunları ücretsiz veriyor – Teknoloji

Amazon Prime Gaming, 1.100 TL değerindeki oyunları ücretsiz veriyor – Teknoloji

Amazon Prime Gaming tarafı için de tıpkı Epic Games gibi aylık olarak ücretsiz olan oyunlar yer alıyor. Bu sayede farklı oyuncuları platforma çeken şirketler özellikle popüler oyunları da ücretsiz şekilde sunuyor ve daha fazla kişinin oyunları kütüphanesine eklenmesini sağlıyor.

Amazon Prime üyeliği içinde yer alan Gaming hizmetinin ağustos ayında yer verdiği oyunlar açıklandı. Bu 9 oyun arasında oldukça popüler olan ve sevilen oyunlar da var.

Ağustos ayında Amazon Prime Gaming tarafından sunulan ücretsiz oyunlar arasında 9 farklı seçenek yer alıyor. Bu oyunlar arasında popüler oyunlar da bulunmaktadır. Örneğin, 3 Ağustos’ta PayDay 2 ve “The Gage Mod Courier” DLC’si platforma ekleniyor. 10 Ağustos’ta Farming Simulator 19, Blade Assault ve Quake 4 eklenirken, 17 Ağustos’ta Star Wars: The Force Unleashed 2, Foretales ve Driftland: The Magic Revival oyunculara sunuluyor. Ayrıca, 24 Ağustos’ta In Sound Mind ve 25 Ağustos’ta Summertime Madness oyunları da kullanıcıların erişimine açılıyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Anker yeni evli çiftlere eufy Clean Mach V1 Ultra ile  mutluluğun anahtarını veriyor

Anker yeni evli çiftlere eufy Clean Mach V1 Ultra ile  mutluluğun anahtarını veriyor

 

Yeni ve gelişmiş teknolojilerle kullanıcılarının yaşamlarının her anına konfor ve değer katan Anker, evlilik hazırlığı yapan çiftlerin de en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor. Düğün sezonunun en hareketli olduğu bu yaz günlerinde, hayatlarının en önemli adımını atmaya hazırlanan çiftlerin çeyiz alışverişlerinde yanlarında olan Anker, eufy Clean Mach V1 Ultra Moplu Buharlı Şarjlı Dikey Süpürge ile temizliği keyfe dönüştürüyor.

 Yüksek emiş gücüne sahip eufy Clean Mach V1 Ultra, temizliği kolaylaştırarak çiftlerin ev işleri ile ilgili olarak sorun yaşamasının önüne geçmeyi vadediyor. 

 

Yenilikçi tasarımıyla fark yaratıyor

 

Endüstride İlk TÜV Rheinland Sertifikası’na sahip süpürge eufy Clean Mach V1 Ultra, sadece 20 saniyede buhar üreterek mikropları ve kurumuş lekeleri zorlanmadan temizliyor. Yenilikçi tasarımıyla fark yaratan eufy Clean Mach V1 Ultra’nın vakum ve mop sistemi özelliğiyle süpürme ve silme işleminin aynı anda yapılabilmesine imkân tanıyarak çiftlerin temizliğe ayırması gereken süreyi daha da kısaltıyor. Islak ve kuru lekeleri tek seferde, hızla temizleyebilen eufy Clean Mach V1 Ultra, Türkçe sesli asistan özelliğiyle de rakiplerinden ayrılarak fark yaratıyor. 

 

Zamandan ve güçten tasarruf fırsatı

 

Kablosuz süpürge tasarımı sayesinde zamandan ve güçten tasarruf ederek derinlemesine temizlik sağlayan eufy Clean Mach V1 Ultra, çiftler için temizliği yorucu bir zorunluluk olmaktan çıkarıyor. Tasarımıyla tek elle kullanım kolaylığı sunan süpürge, işleri zorlanmadan yapmanızı sağlıyor. Yaygın mikrop ve kokuların %99,9’unu yok eden Eco-Clean Ozone teknolojisinin, evcil hayvanlar ve çocuklar için son derece güvenli olması da eufy Clean Mach V1 Ultra’nın yeni evlenecek çiftler tarafından tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri. Akıllı yaşam teknolojilerine öncü yaklaşımlar geliştiren Anker, eufy Clean Mach V1 Ultra ile yeni evlenecek çiftler için evlerin konforunu artırırken, onlara mutluluğun anahtarını sunuyor.

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Epic Games bu hafta iki oyunu ücretsiz olarak veriyor – Teknoloji

Epic Games bu hafta iki oyunu ücretsiz olarak veriyor – Teknoloji

Epic Games’te bu hafta boyunca ücretsiz hale gelecek oyunlardan ikisi belli oldu. Bazı haftalar tek bazı haftalar ise iki tane oyunu ücretsiz olarak veren Epic, The Elder Scrolls Online ve Murder by Numbers oyunlarını sunuyor.

BU HAFTA DA İKİ OYUN ÜCRETSİZ OLARAK VERİLİYOR

Her iki oyun da 20 Temmuz tarihi saat 18.00’e kadar ücretsiz olacak. 27 Temmuz’a kadar ücretsiz olarak alınan bu oyunlar, sonsuza kadar kullanıcıların kütüphanesinde kalıyor.

Murder by Numbers bir bulmaca oyunu. Oyunculrın ipuçlarını bulmak için piksel bulmacalarını çözmesi gerekiyor. Bu ipuçlarını kullanarak tanıkları sorgulayarak gizem çözülebiliyor. Oyunun resmi açıklamasında ise şu satırlar yer alıyor:

“Los Angeles, 1996. Honor Mizrahi, dedektiflik temalı ünlü bir TV dizisinde oynayan bir aktristir. Ancak patronu onu kovduktan birkaç dakika sonra ölünce kendini bir cinayet gizeminin başrolünde bulur. Gizemli bir olayın ardından gözden çıkarılan bir keşif robotu olan SCOUT ile birlik olarak kendisini temize çıkarmak için çalışmalara başlar ve yeni bir dedektif ikili doğar!

Ünlü besteci Masakazu Sugimori’den (Phoenix Wright: Ace Attorney, Ghost Trick ve Viewtiful Joe) enerjik oyun müziklerinin eşliğinde TV stüdyolarında, gösterişli ödül törenlerinde, drag kulüplerinde ve daha fazlasında bir dizi cinayeti araştır.

Hatoful Boyfriend’in yaratıcısı olan eşsiz isim Hato Moa tarafından tasarlanan çeşitli acayip ve harika karakterleri sorgulayarak karanlık bir komployu çöz.

90’ların modası! Eğlenceli parçalar! Küstah tavırlar! Tartışmaya açık şakalar! Drag queen’ler! Tüm bunlar ve daha fazlası Murder by Numbers’da seni bekliyor!”

İster tek ister de çok oyunculu oynanabilen The Elder Scrolls Online içinse resmi oyun açıklaması şu şekilde:

“Ödüllü çevrim içi çok oyunculu RYO’da 22 milyondan fazla oyuncuya sen de katıl, yaşayan bir Elder Scrolls dünyasındaki sürekli genişleyen hikayeyi deneyimle. Arkadaşlarınla zengin ve canlı bir dünyayı keşfet veya tek başına bir maceraya atıl. Kuşandığın silahlardan öğrendiğin becerilere kadar, karakterinin görünüşünü ve oynanışını istediğin gibi kontrol et. Verdiğin kararlar kaderini belirleyecek. Uçsuz bucaksız bu dünyaya hoş geldin.

DİLEDİĞİN GİBİ OYNA

Savaşa gir, eşya oluştur, çal, istila et veya keşfe çık. Kendi oyun tarzını yaratmak için farklı silah, zırh ve yetenek türlerini bir araya getir. Sürekli büyüyen Elder Scrolls dünyasında seçim senin.

KENDİ HİKAYENİ ANLAT

Kayıp ruhunu bulmaya ve dünyayı Oblivion’dan kurtarmaya çalışırken Tamriel’in sırlarını keşfet. Dünyanın herhangi bir yerindeki hikâyeyi istediğin sırayla, ister tek başına ister başkalarıyla deneyimle!

ÇOK OYUNCULU RYO

Arkadaşlarınla görevler tamamla, canavarlarla dolu tehlikeli zindanları keşfetmek için diğer maceracılarla bir araya gel veya destansı PvP savaşlarında yüzlerce oyuncuya katıl.”

Haber Kaynağı ulusal24.com

Amazon 500 TL değerinde 4 oyunu ücretsiz veriyor – Teknoloji

Amazon 500 TL değerinde 4 oyunu ücretsiz veriyor – Teknoloji

Amazon, Prime adlı abonelik sistemine kullanıcı çekmek sunduğu imkanlardan biri olan Prime Gaming adlı servisinde ücretsiz oyunlar ve içerikler sağlıyor.

Açıklanan bilgilere göre bu ay Amazon, Prime Gaming abonelerine özel olarak 4 adet 500 TL değerindeki oyunu ücretsiz yaptı.

Bu oyunların arasında 2022 yılında çıkan AAA kalitede yer alan Prey’de bulunuyor. 

Amazon’un ücretsiz vereceği bütün oyunların listesi ise şöyle:

OYUN                                                           FİYAT       TARİH

Prey                                                            259 TL      21 Haziran

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition              190 TL        27 Haziran

Shovel Knight Showdown                         19,99 TL        6 Temmuz

Star Wars: The Force Unleashed                32,00 TL         10 Temmuz

 

Haber Kaynağı ulusal24.com

Epic Games bu hafta iki oyunu ücretsiz olarak veriyor – Teknoloji

Epic Games bu hafta iki oyunu ücretsiz olarak veriyor – Teknoloji

Bu hafta Epic Games platformunda ücretsiz olarak sunulacak iki oyun belirlendi. Oyun tutkunları, Idle Champions of the Forgotten Realms ve theHunter: Call of the Wild oyunlarını ücretsiz olarak elde edebilecekler. Her iki oyun da 29 Haziran saat 18.00’e kadar ücretsiz olarak indirilebilecek.

Idle Champions of the Forgotten Realms, Dungeons & Dragons evrenindeki karakterleri bir araya getiren ve strateji yönetimi odaklı bir oyun olarak tanımlanıyor. Bu oyun, D&D hayranları için büyük bir maceraya dalmalarını sağlayacak tek kişilik bir deneyim sunuyor.

theHunter: Call of the Wild ise, gerçekçi ve görsel açıdan nefes kesici açık dünyada benzersiz, sürükleyici bir av oyunu olarak biliniyor. Sürükleyici tek kişilik hikayeye odaklanan oyun av deneyimi sunuyor. Oyun diğerinin aksine tek ya da arkadaşlarla beraber oynanabiliyor.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Steam, yeni bir ücretsiz oyun daha veriyor: Oyun severler dikkat! – Teknoloji

Steam, yeni bir ücretsiz oyun daha veriyor: Oyun severler dikkat! – Teknoloji

Epic Games, uzun bir süredir en sevilen oyun platformlarından biri olmaya devam ediyor. Her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla kullanıcı sayısını her geçen gün artıran platform, 700 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Bununla birlikte halihazırda devam eden ücretsiz oyun kampanyası büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. 

Bu haftanın bedava oyunu ise, Field of Glory II oyunu oldu. Daha önce 50 TL’ye satılan bu strateji oyunu, Steam üzerinden tamamen ücretsiz olarak tüm kullanıcıların erişimine açtı. Field of Glory II oyunu; Roma İmparatorluğu’nun yükselişi döneminde geçen bir sıra tabanlı taktik oyunudur. Oyunun ücretsiz indirme fırsatı 8 Haziran tarihine kadar geçerli olacaktır.

MİDNİGHT GHOST HUNT DA ÜCRETSİZ OLARAK İNDİRİLEBİLİR

Ayrıca, Epic Games Store da şu anda ücretsiz olarak sunulan Midnight Ghost Hunt oyununu kaçıranlar için hatırlatmakta fayda var. Bu kaotik ve çok oyunculu bir saklambaç oyunudur. Oyunda, hayalet olarak görünen nesnelerin içine girerek veya avcı olarak, saat gece yarısına gelmeden hayaletleri avlamaya çalışırsınız. Bir dizi lanetli mekânda pusuya yatmış olan acımasız ruhlar, koridorlarda dolaşmaktadır. Oyunun normalde 150 TL’ye satıldığı düşünülürse, ücretsiz erişim fırsatı oldukça cazip bir teklif olduğu görülüyor.

Bu oyunun konusunda ise Hortlak avlama teknolojisiyle donatılmış olan avcılar, bu ruhları başka bir boyuta sürmek için çalışmaktadırlar. Yaşayanlar ve ölüler arasındaki kaotik 4’e 4 mücadelede hem Hayalet olarak hem de Avcı olarak oynayabilirsiniz. Hayalet olarak, Avcılardan kaçmak için zararsız görünen mobilya parçalarının içine gizlenebilirsiniz. Sonra avcılar sırtlarını döndüğünde telekinetik gücünüzü kullanarak onlara karşı saldırı düzenleyebilirsiniz.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Oyun severler dikkat: Epic Games 200 TL’lik oyunu bedava veriyor! – Teknoloji

Oyun severler dikkat: Epic Games 200 TL’lik oyunu bedava veriyor! – Teknoloji

Epic Games, Steam’in en büyük rakibi olarak haftalık olarak ücretsiz oyunlar sunmaya devam ediyor. Bu hafta Epic Games, Fallout: New Vegas – Ultimate Edition adlı oyunu ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor.

Normalde 200 TL fiyatıyla satılan bu oyun, 1 Haziran saat 18.00’a kadar ücretsiz olarak indirilebilir.

RPG türündeki bu oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

İşletim Sistemi: Windows 7/Vista/XP
İşlemci: Dual Core 2,0 GHz
Bellek: 2 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6 serisi, ATI 1300XT serisi
Depolama: 10 GB

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com