Sosyal medyada her gördüğünüz videoya inanmayın; “İnsanımsı robot, tokat yarışmasına katıldı” başlığıyla paylaşıyan görüntülerin sahte olduğu ortaya çıktı – Teknoloji

Bazı sosyal medya hesaplarında ve haber sitelerinde, bir robotun bir insanı tokatlayarak yere serdiği video, gerçek bir yarışmadan olduğu iddiasıyla paylaşılmıştı.

İddiaya göre yapay zekâ kullanan robot, bir insana karşı tokat atma yarışmasına katılmış ve rakibine kurduğu üstünlük dikkat çekmişti.

Söz konusu görüntülerde, AyJay Hintz’in Hintz’in Cathey’i nakavt ettiği video kullanılarak, AyJay Hintz’in yerine bir robot montajlandığı ortaya çıktı.  Robotun montajlanmasıyla oluşturulan videonun orijinalinin ise AyJay Hintz ve Vernon Cathey isimli sporcuların yarıştığı 11 Mart 2023 tarihli Power Slap yarışmasına ait olduğu ortaya çıktı.


@aykirihaber İnternette her gördüğünüze inanmayın. “İnsanımsı robot, tokat yarışmasına katıldı” mesajlarıyla paylaşılan görüntülerin orjinali ortaya çıktı. #robot #yarışma #tokat #tokatyarışması ♬ orijinal ses – Aykırı

 

 

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com