Tim Cook adına açılan sahte Instagram hesabı ortalığı karıştırdı: Apple Başkan yardımcıları bile gerçek sanıp takip etti! – Teknoloji

Geçtiğimiz ay Apple’dan Phil Schiller, X (eski adıyla Twitter) platformundaki tartışmaların ardından Instagram ve Threads’e katıldı. Ancak Apple’ın diğer yöneticileri Instagram’da yer alsa da CEO Tim Cook’un hesabı bulunmuyordu.

Bir süre sonra ortaya çıkan bilgilere göre Tim Cook da nihayet Instagram hesabı açmıştı. Ancak, yeni gelen bilgilere göre bu Instagram hesabının aslında sahte olduğu ortaya çıktı.

HESAP TEMMUZ AYINDA AÇILMIŞTI

Temmuz 2023’te ‘tim.d.cook’ kullanıcı adıyla açılan hesap, Tim Cook’un resmi hesabıymış gibi görünüyordu. Ancak daha sonra yapılan araştırmalar, hesabın gerçekte Tim Cook tarafından oluşturulmadığını ve sahte olduğunu gösterdi.

Hesap, Apple Başkan Yardımcıları gibi önemli isimler tarafından takip ediliyordu. Bununla birlikte, Apple yetkilileri hesabın sahte olduğunu fark etti ve hesap kapatıldı. Ancak hesabı takip eden Apple yöneticilerinin neden böyle bir sahte hesabı takip ettikleri konusunda henüz bir açıklama yapılmış değil.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com