Yapay zeka pillerde lityum kullanımı yüzde 70 azaltabilecek madde keşfetti – Teknoloji

Yapay zeka pillerde lityum kullanımı yüzde 70 azaltabilecek madde keşfetti – Teknoloji

Yapay zeka ve süper bilgisayarlardan faydalanarak pillerde lityum kullanımının azaltılabileceği yeni bir madde keşfedildi.

Bulgular Microsoft ve ABD Enerji Bakanlığı’nın bir parçası olan Kuzeybatı Ulusal Laboratuvarı (PNNL) tarafından yapıldı.

LİTYUM KULLANIMINI YÜZDE 70’E KADAR AZALTABİLECEK

BBC’nin haberine göre, keşfi yapan bilim insanları, bu malzeme sayesinde lityum kullanımını yüzde 70’e kadar azaltabileceğini söyledi.

Bu madde keşfedilmesinden bu yana bir ampüle güç sağlamak için test edildi ve başarıyla sonuçlandı.

Microsoft araştırmacılarının 32 milyon inorganik malzemeyi bir haftadan kısa bir sürede 18 umut verici adaya indirgemek için yapay zeka ve süper bilgisayarlar kullandı.

GELENEKSEL YÖNTEMLERLE 20 YILDAN FAZLA SÜREBİLİRDİ

Eğer geleneksel laboratuvar araştırma yöntemleri kullanılsaydı 20 yıldan fazla sürebilecek bir tarama sürecinin olabileceği de belirtildi. 

9 AYDA TAMAMLANDI

Ancak yapay zeka ve süper bilgisayarların yardımıyla başlangıçtan çalışan bir batarya prototipinin geliştirilmesine kadar olan süreç dokuz aydan kısa sürdü.

250 YILLIK BİLİMSEL KEŞFİ 25 YILA SIKIŞTIRMAYI HEDEFLİYOR

Microsoft’un başkan yardımcısı Jason Zander, teknoloji devinin misyonlarından birinin “250 yıllık bilimsel keşfi önümüzdeki 25 yıla sıkıştırmak” olduğunu söyledi.

LİTYUM NEDİR?

Lityum, elektrikli araçlardan akıllı telefonlara kadar her şeye güç sağlayan şarj edilebilir pillerin temel bileşenlerinden biridir.

2025’TE KADAR MALZEME SIKINTISI YAŞANABİLİR

Uluslararası Enerji Ajansı’na göre, metale olan ihtiyaç arttıkça ve elektrikli araçlara olan talep yükseldikçe, dünya 2025’e kadar malzeme sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilir.

2030 YILINA KADAR TALEPLERİN ON KATINA ARTMASI BEKLENİYOR

ABD Enerji Bakanlığı’na göre, lityum-iyon pillere olan talebin 2030 yılına kadar on katına kadar artması bekleniyor, bu nedenle üreticiler buna ayak uydurmak için sürekli olarak pil tesisleri inşa ediyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ DEPOLAMA POTANSİYELİ

Şu anda basitçe N2116 olarak adlandırılan bu yapay zeka türevi malzeme, bilim insanları tarafından hammaddeden çalışan bir prototipe dönüştürülerek test edilmiş bir katı hal elektrolitidir.

Katı hal bataryaları geleneksel sıvı veya jel benzeri lityumdan daha güvenli olduğu için sürdürülebilir bir enerji depolama potansiyeline sahiptir.

Yakın gelecekte, daha hızlı şarj olan katı hal lityum piller, binlerce şarj döngüsüyle daha da enerji yoğun olmayı vaat ediyor.

BU YAPAY ZEKANIN FARKI NE?

Bu çalışmada Microsoft tarafından geliştirilen ve kimyayı gerçekten çözebilecek moleküler veriler üzerinden eğitilmiş yeni bir yapay zeka türü kullanıldığı aktarıldı.

Kaynak: bbc.com ntv.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

2023’te elektrikli araçların payı yüzde 6,8’e ulaştı – Teknoloji

2023’te elektrikli araçların payı yüzde 6,8’e ulaştı – Teknoloji

Elektrikli araç satışları, 2023 yılında kazandığı ivme ile otomobil pazarının yüzde 6,8’ini oluşturarak ilk defa pazarın önemli bir kesimine ulaştı.

Saf elektrikli araç satışları bu yıl pazara giren Tesla ve TOGG başta olmak üzere yeni markaların etkisiyle ilk defa ölçek kazandı. Elektrikli araçlar Nisan itibarıyla aylık bazda otomobil satışlarının yüzde 2’sini oluştururken, bu oran Ağustos ile birlikte yüzde 10’un üzerine çıktı.

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) tarafından yayımlanan verilere göre elektrikli araç satışları Aralık ayında geçen yıla göre yüzde 643 artarak 11,289 adet oldu. Aralık’ta otomobil satışlarının yüzde 9’u elektrikli araçlardan oluştu.

Yılın tamamına bakıldığında 65,562 adet elektrikli araç satıldı. Sadece elektrikli araç üretenler arasında TOGG 19,583 adet ile en çok satış yapan marka olurken, Nisan ayında pazara giren Tesla’nın satışları yaklaşık 12,150 adet oldu. Pazara Kasım ayında giren Çinli BYD’nin satışları ise 839 adet oldu.

EKSİKLİKLER BÜYÜMEYİ YAVAŞLATABİLİR
Elektrikli araçlar her ne kadar yüzde 10 ile yüzde 60 arasında değişen oranlarda özel tüketim vergisine (ÖTV) tabi olsalar da benzeri donanımdaki akaryakıt motorlu araçlardan yüzde 70 ila yüzde 220 ÖTV alındığı için “vergi avantajı” taşıyorlar. Fark özellikle orta ve üst segmentteki araçlarda kendisini gösteriyor.

Elektrikli araçlar ayrıca bakım maliyetleri ve sübvansiyonlu elektrik sayesinde oluşan düşük giderler nedeniyle tüketicilerin ilgisini çekiyor.

Ancak uzmanlar Türkiye’de nüfusun şarj etmeyi zorlaştıran çok katlı yapılarda yaşaması, şarj ağının yeni kurulması ve araçların düzenli bakımları için tesislerin yetersizliği konusundaki endişeler nedeniyle satışlarda büyümenin yavaşlayabileceğine dikkat çekiyorlar.

Alımlar daha çok teknolojik ürünleri seven üst gelirli veya ikinci otomobilini alan tüketicilerden geliyor.

Kaynak: reuters.com sozcu.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Taahhütü bitenler dikkat! Yüzde 300 zam gelebilir – Teknoloji

Taahhütü bitenler dikkat! Yüzde 300 zam gelebilir – Teknoloji

İnternet fiyatları cep yakmaya devam ediyor. İki yıllık ya da 18 aylık internet taahhüt süresi bitenler ise yüksek fiyat şokuyla karşılaşıyor.

35 Mbps hızında internet fiyatları en az 349 TL’ye çıkarken bir sonraki yıl fatura 410 TL’ye çıkacak. 100 Mbps internet için ise indirimli fiyatla 485 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor.

1000 Mbps’ye kadar olan internetin taahhütsüz bedeli ise 1400 TL’ye kadar çıkıyor.

Hanehalkı Bütçe Araştırması’nın 2022 yılı sonuçlarına göre Türkiye genelinde hanehalklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalar içinde haberleşme yüzde 3.1 oranında pay alıyor. Bu oran ile haberleşme harcamaları sağlık ve eğitim harcamalarını geride bırakıyor. Yapılan hesaplamalara göre Türkiye’de haberleşmeye yılda hane başına ortalama 5 bin 500 TL civarında bütçe ayrılıyor.

83 BİN ŞİKÂYET

Cumhuriyet’in haberine göre Şikâyetvar sitesinde sadece ev internetindeki fiyat artışları hakkında 6 bin civarı, ev internetiyle ilgili tüm sorunları için ise 83 binden fazla şikâyet var. Şikâyetlerin çoğu ise taahhüt dönemi bitiminde uygulanan yüzde 300’ü aşan fiyat artışlarıyla ilgili oluyor.

Bir kullanıcının yazdığı şikâyette dile getirdiği “Ev interneti için bedeli yüzde 300’ü aşan bir zam uygulandı. Yeni kullanıcılara daha uygun tarifeler sunulurken biz eski kullanıcılara uygulanan bu akıl almaz zam uygulaması hiç adil değil” isyanı ise dikkat çekti.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

PlayStation Store, Türkiye’de oyunlara yüzde 100 zam yaptı: Birkaç oyunun fiyatı 2 bin TL’yi aştı! – Teknoloji

PlayStation Store, Türkiye’de oyunlara yüzde 100 zam yaptı: Birkaç oyunun fiyatı 2 bin TL’yi aştı! – Teknoloji

PlayStation, Türkiye’de dijital mağazasında bulunan birçok oyuna yüzde 100’lük bir zam yaptı.

Yapılan fiyat güncellemesinin ardından çoğu oyun 1000 TL’nin üstüne çıktı. İşte zam yapılan oyunlardan öne çıkanlar şu şekilde:

ATOMIC HEART

Eski Fiyat: 1.199 TL

Yeni Fiyat: 2.199 TL

HIGH ON LIFE

Eski Fiyat: 599 TL

Yeni Fiyat: 1.079 TL

CUPHEAD

Eski Fiyat: 189 TL

Yeni Fiyat: 359 TL

FINAL FANTASY XVI

Eski Fiyat: 799 TL

Yeni Fiyat: 1.499 TL

NEED FOR SPEED: HEAT

Eski Fiyat: 999 TL

Yeni Fiyat: 1.799 TL

DARK SOULS REMASTERED

Eski Fiyat: 599 TL

Yeni Fiyat: 1.099 TL

RESIDENT EVIL 4

Eski Fiyat: 849 TL

Yeni Fiyat: 1.599 TL

STREET FIGHTER 6

Eski Fiyat: 849 TL

Yeni Fİyat: 1.599 TL

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Steam’de 59 TL’den satışta olan popüler oyuna yüzde 492 zam geldi – Teknoloji

Steam’de 59 TL’den satışta olan popüler oyuna yüzde 492 zam geldi – Teknoloji

Steam platformundaki zam yağmurundan kaçan oyunlardan biri olarak bilinen Dying Light,  fiyat artışıyla karşı karşıya kaldı. Oyuna tam yüzde 492 oranında bir zam yapılarak 59 TL’lik fiyatı 349 TL’ye kadar yükseltildi. 

Dying Light, korku türünde beğenilen bir oyun olarak öne çıkmaktadır. İlk oyun 2015 yılında piyasaya sürülmüş ve Harran adlı kurgusal bir kentte karantina bölgesine sızmaya çalışan bir ajanın hikayesine odaklanmıştı. Serinin ikinci oyunu ise 2022 yılında yayınlanmıştı.

 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Spotify: “Türk halk müziği dinlenmeleri yüzde 260’ın üzerinde arttı.” – Teknoloji

Spotify: “Türk halk müziği dinlenmeleri yüzde 260’ın üzerinde arttı.” – Teknoloji

Dijital müzik platformu Spotify, Türkiye’deki kullanıcıların dinledikleri şarkıları inceledi. Üyelerinin tercih ettiği şarkılar Spotify, Türk halk müziğine gösterilen ilgilinin yüzde 260 oranında arttığını açıkladı.

EN ÇOK NEŞET ERTAŞ DİNLENDİ

2018’den 2022 yılına kadar en çok dinlenen halk müziği sanatçısı Neşet Ertaş oldu. Neşet Ertaş’ı Selda Bağcan takip ederken, en çok dinlenen üçüncü halk müziği sanatçısı ise Musa Eroğlu oldu.

EN ÇOK DİNLENEN ŞARKILAR: ‘MİHRİBAN’, ‘SÖYLE SUNAM’, ‘YOLCU’

En çok dinlenen Türk Halk müziği parçaları içinde ise Musa Eroğlu’ndan “Mihriban”ı sırasıyla Nurettin Rençber’den “Söyle Sunam” ve Neşet Ertaş’tan “Yolcu” takip etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Spotify Güney ve Doğu Avrupa Müzik Direktörü Melanie Parejo, şu ifadeleri kullandı:

“Son yıllarda hem Türk halk müziğinin hem de halk müziği severlerin değişimini yakından takip ediyoruz ve yüzyıllar boyunca çok çeşitli duyguların ifade şekli olan bu müzik türünün hiç eskimediği de aşikar. Halk müziğinin yepyeni yorumlamalarla özellikle Z kuşağının ilgisini çektiği de yadsınamaz bir gerçek. Türk Halk müziğinin, Gaye Su Akyol gibi sanatçıların deneysel sound’ların katkısıyla Anadolu ve psych rock’ı yeniden canlandırması veya Emir Can İğrek’in folk-pop parçası Ali Cabbar’da gördüğümüz gibi farklı türlerin kaynaşmasının etkisiyle bir evrim geçirdiğine de şahit oluyoruz. Melike Şahin’den Diva Yorgun ve Hey! Douglas’tan Leylim Leylim gibi çok sevilen parçaların yorumlamaları da türün yükselişe geçmesine katkıda bulunuyor.”

INSTAGRAM PAYLAŞIMLARINDA DA NEŞET ERTAŞ BİRİNCİ

Tele1’in haberine göre, spotify kullanıcıları tarafından Instagram’da en çok paylaşılan ilk üç halk müziği parçasının hepsi Neşet Ertaş’a ait. Bunlar, “Yalan Dünya,” “Neredesin Sen” ve “Sen Benimsin Ben Senin”.

Kullanıcıların gün içinde halk müziğini en çok dinlediği saatin ise 18.00 olduğu açıklandı.

2018 ile 2022 yılları arasında Karadeniz müziğine ait dinlenme oranında yüzde 230’un üzerinde yükseliş yaşanırken özellikle “kara” ve “karadeniz” anahtar kelimeleriyle yapılan aramalar, platformda yapılan en sık aramalarda üst sıralarda yer aldı. Türün en çok dinlenenleri ise sırasıyla Kazım Koyuncu, Volkan Konak ve Fuat Saka oldu.

Platformda kullanıcılar tarafından oluşturulan çalma listelerine en sık eklenen şarkıların başında Musa Eroğlu’ndan “Mihriban” gelirken, Ender Balkır’ın “Ruhumda Sızı”sı ikinci, Cengiz Özkan’ın “Bir Ay Doğar” türküsü ise üçüncü oldu.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Assassin’s Creed Mirage oyununa daha çıkmadan yüzde 150 zam geldi – Teknoloji

Assassin’s Creed Mirage oyununa daha çıkmadan yüzde 150 zam geldi – Teknoloji

Geçtiğimiz günlerde PlayStation tarafından düzenlenen ‘PlayStation Showcase 2023’ etkinliğinin ardından yeni bir gelişme yaşandı.

Dünyanın dört bir yanındaki oyun stüdyolarının katıldığı etkinliğe katılanlar arasında Ubisoft da vardı. Ubisoft, popüler oyun serisi Assassin’s Creed’in yeni oyunu olan Assassin’s Creed Mirage’ı tanıttı ve oyunun ön siparişlerini başlattı.

OYUN ÇIKMADAN ZAMLANDI

Türkiye’de oyuna uygulanacak olan fiyat, başlangıçta 329 TL olarak belirlenmişti. Ancak bugünlerde, bu fiyatta bir değişiklik yaşandı.

Assassin’s Creed Mirage’ın yeni ön sipariş fiyatı 849 TL olarak güncellendi. Oyun, 12 Ekim 2023 tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S/X, PC ve Amazon Luna platformları için piyasaya sürülecek.

Fiyatın duyurulmasından kısa bir süre sonra, bazı kullanıcılar tarafından oyunun daha önceki 329 TL’lik fiyatına ulaşılabilmesine rağmen, fiyatın hızla iki katına çıkarılması oyunseverlerin tepkisini çekti. Bu ani fiyat artışı, oyunseverler arasında hayal kırıklığı yaratmış durumda.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Türkiye’de son bir yılda üyelik ücretlerine yüzde 139 kadar zam yapan Netflix, 30’un üzerinde ülkede indirim yaptı – Teknoloji

Türkiye’de son bir yılda üyelik ücretlerine yüzde 139 kadar zam yapan Netflix, 30’un üzerinde ülkede indirim yaptı – Teknoloji

Netflix, son haftalarda üç düzineden fazla ülkede hizmet maliyetini düşürdü. Çevirimiçi yayın şirketi, son dönemde Türkiye’de yaptığı fiyat artışları ile gündeme gelmişti. Abonelik paketlerindeki fiyat artışı yıllık bazda yüzde 139’lara varmıştı.

BloombergHT’nin haberine göre; yayın şirketinin son fiyat indirimleri Yemen, Ürdün, Libya ve İran dahil olmak üzere Orta Doğu ülkeleri; Kenya’nın da içinde bulunduğu Sahra altı Afrika pazarları ve Hırvatistan, Slovenya, Bulgaristan gibi Avrupa ülkelerini kapsıyor.

Latin Amerika’da, Nikaragua, Ekvador, Venezuela gibi ülkeler ve Malezya, Endonezya, Tayland ve Filipinler gibi Asya’nın bazı bölgelerinde de abonelik fiyatlarında düşüş görüldü.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Elon Musk’tan işçi kıyımı: Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini kovacak – Teknoloji

Elon Musk’tan işçi kıyımı: Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini kovacak – Teknoloji

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk,  sosyal medya platformu Twitter’ı satın almak için yeniden harekete geçmişti. Satın alma sürecinde yeni bir gelişme yaşandı.Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması durumunda çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkaracağı ortaya çıktı.ABD’nin önde gelen gazetelerinden Washington Post’ta yer alan haberde, Musk’ın yatırımcılarına, şirketi satın alması durumunda çalışanların yüzde 75’ini işten çıkaracağını söylediği kayıtlara geçti.Şirketten yetkililerle görüşen ve belgelere ulaşan Washington Post, gelecek aylarda şirketi kim alırsa alsın işten çıkarmaların olacağını aktardı.Twitter son dönemde işe alımları duyurduğunu açıklamıştı. Fakat dün gece Bloomberg, şirket içi yazışmalara erişti. Şirketin İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yapılan açıklamada, “Şirket genelinde işten çıkarma planları yok” denildi.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Veri İhlalleri Yüzde 14 Artış Gösterdi

Veri İhlalleri Yüzde 14 Artış Gösterdi

VERİ İHLALLERİNİ EN AZ ZARARLA ATLATMAK İÇİN 4 ADIM

 

2022’nin ilk çeyreğinde açıklanan veri ihlallerinin sayısı geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla 14 artış gösterdi. Bu oranda bir artışın tüm internet kullanıcılarının tehdit altında olduğunun bir göstergesi olduğunu söyleyen Laykon Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, kullanıcıların verilerini kötüye kullanımdan korumaları için olası veri ihlalleri ardından uygulamaları gereken 4 adımı paylaşıyor.

 

Kimlik Hırsızlığı Kaynak Merkezi’nin (ITRC) son raporuna göre 2022’nin ilk çeyreğinde kamuya açıklanan veri ihlallerinin sayısı, 2021’in aynı dönemine göre 14 artış gösterdi. Yaşanan artış, siber saldırganların ilerleyen dönemlerde de bireylerin gizliliklerini ve maddi varlıklarını tehdit etmeye devam edeceğini gösteriyor. Tüm internet kullanıcılarının bir veri ihlali kurbanı olabilecekleri konusunda bilinçlenmesi gerektiğini söyleyen Laykon Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, teknolojik gelişmelerin faydalı getirilerinin yanında saldırıların kalitesini de geliştirmeye olanak sağladığını vurguluyor.

 

Tüm Kullanıcılar Doğrudan veya Dolaylı Olarak Veri İhlali Riskiyle Karşı Karşıya

 

Teknolojideki hızlı gelişmeler ve yenilikler küresel çapta milyonlarca kişinin çevrimiçi ortamda var olduğu bir dünya düzeni yarattı. Yeni düzende internet, kullanıcılara birçok rahatlık ve kolaylık sağlasa da özellikle kişisel veriler için ciddi risk oluşturuyor. Kimlik Hırsızlığı Kaynak Merkezi’nin (ITRC) son raporunda açıklanan 2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleşen veri ihlallerinin bir önceki yıla kıyasla 14 artış gösterdiği bilgisi, gelişen teknolojilerin saldırganların da tekniklerini geliştirmesine olanak sağladığının bir kanıtı niteliği taşıyor. İnternete olan erişimin her geçen gün artmasının, siber suçların artışında büyük rol oynadığını belirten Laykon Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, kullanıcıların verilerini kötüye kullanımdan korumaları için olası veri ihlalleri ardından uygulanması gereken 4 adımı paylaşıyor.

 

1. Risk düzeyini tespit edin. Bir siber saldırıya uğradığını farkeden kullanıcıların öncelikle ne tür verilerin güvenliğinin ihlal edildiğini tespit etmeleri gerekiyor. Bu tespit işlemi, saldırının resmi olarak onaylanması sonrası gerçekleştirilebilir. Siber suçlular, son dönemlerde sıklıkla veri ihlali yaşayan kuruluşlar adına saldırılar gerçekleştiriyor. Bu tür saldırılarda adı geçen kuruluşun resmi web sitesine gidilerek durum detaylıca araştırılmalı.

 

2. Parolaları hızlıca sıfırlayın. Güvenliği ihlal edilen tüm hesapların ve bu hesap ile aynı oturum açma bilgilerini paylaşan diğer hesapların parolalarını hemen sıfırlayın. Siber saldırıya uğramayı beklemeden tüm hesaplarda çift faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek ciddi önem taşıyor. eri ihlallerinin ardından yaşanabilecek siber saldırılara karşı şifre sıfırlamayla birlikte mutlaka 2FA özelliğini aktif hale getirin. Bugün kullanılan çoğu uygulamada var olan bir özellik ve büyük ölçüde zarar görmenizi engelleyen bir yöntem

 

3. Tehlikedeki bilgilerinizi kontrol edin. Siber saldırıya uğradıktan sonra risk altında olduğu tespit edilen bilgilerin türüne bağlı olarak tıbbi kayıtlar, finansal hesaplar, çevrimiçi platformlar kontrol edilmeli. Siber saldırganlar, kredi kartı bilgileri ya da sosyal güvenlik numarası gibi kritik verileri ele geçirirse kredi başvuruları ya da maddi dolandırıcılıklara maruz kalınabilir. Dolayısıyla tüm veriler yakından takip edilmeli. Çoğumuz artık dijital platformlar üzerinden para harcamayı alışkanlık haline getirdik ve kredi kartı bilgilerimizi sürekli girmek yerine uygulamalar içinde saklayabiliyoruz. İnternet ortamında kredi kartınız yerine sanal kredi kartı kullanmayı alışkanlık haline getirerek, limitinizi risk sınırınızın altında tutun.

 

4. Ödüllü güvenlik çözümlerinden yararlanın. Verilerin tehdit altında olup olmadığına bakılmaksızın kötü niyetli saldırılara, sahte web sitelerine ve dolandırıcılara karşı koruma ve önceden tehdit imkanı sağlayabilmek için Bitdefender Antivirüs gibi ödüllü bir güvenlik çözümünden yararlanın. Hassas ve güvenli olmayan web sitelerine giriş yaparken VPN kullanımına ve ortak alanlarda kullanılan Wi-Fi ağlarına zorunda kalmadıkça katılmamaya olabildiğince özen gösterin.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com