Taahhütü bitenler dikkat! Yüzde 300 zam gelebilir – Teknoloji

Taahhütü bitenler dikkat! Yüzde 300 zam gelebilir – Teknoloji

İnternet fiyatları cep yakmaya devam ediyor. İki yıllık ya da 18 aylık internet taahhüt süresi bitenler ise yüksek fiyat şokuyla karşılaşıyor.

35 Mbps hızında internet fiyatları en az 349 TL’ye çıkarken bir sonraki yıl fatura 410 TL’ye çıkacak. 100 Mbps internet için ise indirimli fiyatla 485 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor.

1000 Mbps’ye kadar olan internetin taahhütsüz bedeli ise 1400 TL’ye kadar çıkıyor.

Hanehalkı Bütçe Araştırması’nın 2022 yılı sonuçlarına göre Türkiye genelinde hanehalklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalar içinde haberleşme yüzde 3.1 oranında pay alıyor. Bu oran ile haberleşme harcamaları sağlık ve eğitim harcamalarını geride bırakıyor. Yapılan hesaplamalara göre Türkiye’de haberleşmeye yılda hane başına ortalama 5 bin 500 TL civarında bütçe ayrılıyor.

83 BİN ŞİKÂYET

Cumhuriyet’in haberine göre Şikâyetvar sitesinde sadece ev internetindeki fiyat artışları hakkında 6 bin civarı, ev internetiyle ilgili tüm sorunları için ise 83 binden fazla şikâyet var. Şikâyetlerin çoğu ise taahhüt dönemi bitiminde uygulanan yüzde 300’ü aşan fiyat artışlarıyla ilgili oluyor.

Bir kullanıcının yazdığı şikâyette dile getirdiği “Ev interneti için bedeli yüzde 300’ü aşan bir zam uygulandı. Yeni kullanıcılara daha uygun tarifeler sunulurken biz eski kullanıcılara uygulanan bu akıl almaz zam uygulaması hiç adil değil” isyanı ise dikkat çekti.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın