Google 5 yıllık uygulamasını kapatma kararı aldı! – Teknoloji

Google 5 yıllık uygulamasını kapatma kararı aldı! – Teknoloji

Google, podcast dinleme deneyimini daha da geliştirmek amacıyla Google Podcast uygulamasını kapatma kararı aldı. Bu değişiklik, Google’ın podcast içeriklerini YouTube Music’e entegre etme stratejisinin bir parçası olarak hayata geçiriliyor. Google Podcast, ilk olarak 2018 yılında Android kullanıcıları için sunulmuş ve daha sonra 2020’de web ve iOS platformlarına genişletilmişti.

Google, podcast içeriğini daha büyük bir kullanıcı kitlesine ulaştırma hedefiyle Google Podcast’i kapatıp podcast deneyimini YouTube Music’e taşımayı planlıyor. ABD’de, YouTube Music kullanıcıları ücretsiz bir üyelikle podcast’leri dinleyebilir ve izleyebilirler. Bu platformda podcast’ler arka planda çalınabilir, çevrimdışı dinlemek için indirilebilir ve akıllı hoparlörlere aktarılabilir.

Google, yaptığı açıklamada podcast dinleyicilerinin yüzde 23’ünün YouTube’u podcast dinleme platformu olarak kullandığını, Google Podcast’i tercih edenlerin ise yalnızca yüzde 4 olduğunu belirtti. Google, bu değişikliğin Google Podcast kullanıcıları için sorunsuz bir geçişle gerçekleşeceğini vurguladı.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın