Hiç açılmamış ışın kılıçlı Star Wars figürü rekor fiyata satışa çıktı! – Teknoloji

Hiç açılmamış ışın kılıçlı Star Wars figürü rekor fiyata satışa çıktı! – Teknoloji

1977 yılında piyasaya çıkan orijinal seriden esinlenilen “Star Wars” figürü 2,02 milyon TL’den (75 bin dolar) fazla bir fiyatla yeni alıcısını bekliyor.

Aksiyon figürü, epik bilim kurgu serisinin ilk filmi “Star Wars: Bölüm IV – Yeni Bir Umut”un (1977) başarısıyla aynı zamana denk gelecek şekilde 1978’de oyuncak yapımcıları Kenner tarafından piyasaya sürülmüştü.

Hâlâ orijinal kapalı ambalajında olan figür, Skywalker’ın sağ kol yuvasından çıkan iki parçalı bir silah olan eski bir “çift teleskopik” ışın kılıcı tasarımına sahip. Hiç açılmamış olan bu örnek, Pennsylvania’daki Hake’s Auctions’ta yer alıyor.

Ambalaj kartının arka yüzünde, o yıllarda satın alınabilen 12 Star Wars oyuncak figürünün resimleri var.

Sözcü’nün haberine göre uzmanlar, Skywalker figürünü “gerçekten önemli” bir öğe olarak tanımladılar. Hake’s Auctions’ta müzayedeci olan Alex Winter, “Herhangi bir ciddi Star Wars koleksiyonu için gerçekten dikkate değer bir parça.” dedi.

Herhangi bir Star Wars oyuncak figürü için rekor fiyat, geçen yıl Hake’s tarafından satılan Boba Fett’in 1979’daki ilk prototipi için 6,5 milyon TL (188 bin pound) seviyesinde duruyor.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın