iPhone 15 modellerinin hepsinde 48 MP kamera olması bekleniyor – Teknoloji

iPhone 15 modellerinin hepsinde 48 MP kamera olması bekleniyor – Teknoloji

ITHome sitesinin haberine göre Sony, kamera üretiminde zorlanmaya başladı ve bu durumun üstesinden gelmek için TSMC’nin kapısını çaldı.

Japon teknoloji devinin üretim kapasitesinin yetersizliği ve başka nedenlerden dolayı, kamera üniteleri için renkli filmleri işlemek üzere TSMC’le iş birliğine giriştiği ileri sürülüyor. Bu durumun arkasında ise Apple’ın kamera üretimi nedeniyle Sony yaptığı baskı var. Apple’ın 48 MP’lik kamerayı Pro modellerle sınırlı tutmak istemediği ve tüm iPhone 15 modellerinde kullanmayı planladığı iddia ediliyor. Özetle Cupertino’lu şirket kamerada gerçek anlamda yükseltme yapmaktan yana.

Apple’ın kamerayı tüm modellere yaymak istemesi donanıma olan talebi arttırdı ve Sony’yi zorlamaya başladı. Japon şirketin zorlanmasının diğer sebeplerinden biri de, kamera kurulumunda çift katmandan üç katmana geçilmesinden ve bunun karmaşık olmasından kaynaklanıyor. Üretim süreci Sony kameralarının hassas olduğunu ve gürültüde daha başarılı olduğunu işaret ediyor. Gürültü, bazı fotoğraflarda kumlanma efekti gibi çıkan görselliğe denir. Yeni kameralar düşük gürültü oranı sunacak.

TSMC bazı üretim noktalarında (Fotodiyot, katmanlar gibi) Sony’e yardım edecek. Japon şirket üretimde başka şirketlerden de destek alıyor.

Geçtiğimiz haftalarda ilginç bir rapor yayınlanmıştı. Raporda iPhone 15’te yer alacak kameraların tedarik sorunlarıyla karşılaşabileceği iddia edilmişti. ITHome’un bu haberi eski raporu destekliyor. Eğer üretimde sıkıntılar devam ederse, iPhone 15’in satışları beklenenden daha geç başlayabilir.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın