iPhone 15 Pro titanyum kenarlara sahip olabilecek – Teknoloji

iPhone 15 Pro titanyum kenarlara sahip olabilecek – Teknoloji

Söz konusu doğrulama, PatentlyApple tarafından görülen ve Apple’ın büyük parça tedarikçisi Hon Hai Group tarafından oluşturulan sipariş raporundan geliyor.

Titanyum, paslanmaz çelikle aynı mukavemete sahip fakat %40 daha hafif bir malzeme. Bu sayede iPhone 15 Pro, aynı dayanıklılık seviyesine sahip, fakat  iPhone 14 Pro ile kıyasla çok daha hafif olacaktır.

Elbette Apple, iPhone 15 Pro modelinde 206g ağırlığı korumayı da tercih edebilir. Paslanmaz çelik yerine titanyum kullanılması, muhtemelen telefonu önceki modele göre önemli ölçüde daha dayanıklı hale getirmeyi planlıyor olabilir. Yani daha hafif olmayada bilir.

Hon Hai Group’un tedarik zinciri raporları doğruysa, iPhone 15 Pro Max’in de aynı şekilde titanyum alaşımlı bir çerçeveden yararlanacak.

iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’inin şimdiye kadarki en büyük iPhone’lar olacağına dair söylentiler nedeniyle, paslanmaz çelik yerine Titanyum kullanılması, kesinlikle Apple’ın yararına olacaktır. PatentlyApple’ın belirttiği gibi, Apple, titanyumu Watch Ultra (şu ana kadar bu malzemeyi içeren tek Apple ürünü) dışında diğer ürünlerde de kullanılacağını düşünüyor.

Elbette, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te titanyum kullanımı, her iki cihazı da daha pahalı hale getireceği bir gerçek. Zaten Apple, tüm büyük küresel pazarlarda yeni iPhone fiyatlarını artıracağını çaktırmadan belli ettiriyordu.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus ise alüminyum kasayla karşımıza çıkacak.  Her iki telefonun, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max gibi en azından  paslanmaz çelik çerçeveleri sahip olacağı tahmin ediliyordu. Ama anlaşılan o ki, Apple, tüm modellerinde bir anda paslanmaz çelikten vaz geçecek.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın