iPhone 15 Pro’ların kılıfları sızdırıldı – Teknoloji

iPhone 15 Pro’ların kılıfları sızdırıldı – Teknoloji

Weibo’daki sızıntı videoya göre iPhone 15 Pro modellerinin güç ve ses düğmeleri, iPhone 14 Pro’lara göre biraz daha aşağıya konumlandırılmış.

Ayrıca mevcut Lightning portunun yerini alan USB-C’den dolayı kılıfların altındaki bağlantı noktası boşluğu biraz daha büyük. En dikkat çekici kısım ise ses düğmelerinin olduğu kısımda yer alıyor. Çünkü burada sessiz/titreşim anahtarının yerini alacak düğmenin olacağı belli oluyor. Kılıflar görünüşe göre yeni tuş için daha küçük boşluğa sahip.

Sessize alma anahtarı yerine gelen yeni tuşu Apple Watch Ultra’daki Action düğmesi gibi düşünebilirsiniz. Kullanıcılar bu yeni düğmeye sessize alma, rahatsız etme veya el feneri gibi eylemler atayabilecek. Apple, 2007’deki orijinal modelden bu yana her iPhone’da sessize alma anahtarını kullandı. Artık iPhone klasiği haline gelen anahtarın kaldırılması önemli değişiklik olacak. Fakat sessize alma anahtarı standart iPhone 15 ve Plus modelinde olmaya devam edecek.

iPhone 15 Pro Max Case #apple #iphone #iphone15promax pic.twitter.com/DfRuoXWNiL


— Majin Bu (@MajinBuOfficial) June 24, 2023

iPhone 15 Pro’ların kamerasında da değişiklikler var. Kılıf videosuna göre Pro modelleri daha büyük kamera lenslerine ve mikrofona sahip olacak.

Diğer yandan iddia edilene göre iPhone 15 Pro Max isim değişikliği geçirip, iPhone 15 Ultra adıyla çıkabilir. Apple’ın bir süredir isim değişikliği planladığı söyleniyor. iPhone 15 Ultra modelinde yeni bir periskop kamera olacak. Bu kameranın optik yakınlaştırmada yetenekli olduğu vurgulanıyor.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın