iPhone 16 Pro özellikleri hakkında bilgiler ortaya çıktı

iPhone 16 Pro özellikleri hakkında bilgiler ortaya çıktı

Apple tedarik zincirine dayanan analist Jeff Pu, iPhone 16’nın özellikleri hakkında bilgiler paylaştı. Pu’ya göre iPhone 16 Pro serisi, daha hızlı 5G modem, WiFi 7 ve yeni ultra geniş lensle donatılacak.

Yeni iPhone’lar biraz daha büyük ekran boyutlarına sahip olacak. Mevcut 6.1 inç ve 6.7 inç ekran boyutlarına kıyasla 0.2 inç daha büyük olacaklar. iPhone 16 Pro’nun büyümesiyle, Apple, iPhone 15 Pro Max’te bulunan 5x optik zoom özelliğini daha küçük Pro modeline de ekleyecek. Hem 16 Pro hem de 16 Pro Max modelinde, 12MP tetra prizma lensle daha iyi yakınlaştırma sağlayacak.

Kamera geliştirmeleri bu özellikle sınırlı kalmayacak. iPhone 16 Pro modellerinde bulunan ultra geniş lensin, 48MP sensöre yükseltileceği tahmin ediliyor. iPhone 16 Pro, 3 nanometre Apple A18 Pro işlemcisiyle güçlendirilecek. RAM tarafında ise Apple’ın yeni iPhone’larda büyük bir RAM yükseltmesi yapması beklenmiyor.

iPhone 16 Pro modelleri, WiFi ve 5G’de daha yüksek hızlar sunacak. Yeni iPhone’lar, Qualcomm Snapdragon X75 modem sayesinde 5G indirme hızlarında 7.5Gbps’ye kadar hızlar sunacak. Ayrıca, 16 Pro modelleri WiFi 7 bağlantısını destekleyerek 46Gbps’e kadar hızlar sağlayacak.

 

iPhone 16 & 16 Plus beklenen özellikler

Düz iPhone 16 modelleri, çift arka kamera kullanmaya devam edecek. Ultra geniş kamera 12MP sensörle gelecek ancak otomatik odaklama ve makro özellikleri bulunmayacak. iPhone 16 ve 16 Plus modelleri, A17 çipinin farklı bir sürümü olan A17 Pro yerine kullanılacak ve 8GB RAM’e sahip olacak. Bu modellerde 5G modem aynı kalırken, WiFi 6e bağlantısını desteklemesi bekleniyor.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın