iPhone 16 Pro’ların ekranları büyüyecek – Teknoloji

iPhone 16 Pro’ların ekranları büyüyecek – Teknoloji

İsmine aşina olduğumuz biri olan Mark Gurman geçtiğimiz günlerde iPhone 16 serisi hakkında yeni bir rapor paylaştı. Gurman’a göre iPhone 16 Pro 6.3, Pro Max de 6.9 inç’lik ekrana sahip olacak.

Ünlü gazeteci iPhone 16 Pro modellerinin şimdiye kadarki en büyük ekranlı iPhone’lar olacağını söylüyor. Ekranların büyümesi, söylentilere sık sık konu olan periskop kamera gibi diğer bileşenler için alan açılmasına da yardımcı olacak.

Ekran analisti Ross Young ise iPhone 16 Pro’ların 6.2 ve 6.8 inç’lik ekranla geleceğini söylemişti. Gurman’ın dediği ekran boyutları ise birazcık daha büyük. Standart iPhone 16 modellerinin ekranlarında değişiklik olması beklenmiyor.

Ekran hakkındaki iddialar bu kadarla sınırlı değil. Yakın tarihte yayınlanan bir rapora göre iPhone 16 Pro ve Pro Max’te ekran altında Face ID olacak. Ancak kaynak Face ID dışında Touch ID’nin de ekrana entegre edileceğini belirtiyor. Raporda Face ID kamerasının kullanılmadığı zamanlarda ekran altında görünmeyeceği ve Touch ID’nin ise ekranın alt kısmında yer alacağı vurgulanmış. Bununla birlikte Apple’ın ekran altı Face ID yani kamera ve yüz tanıma sistemini benimseyip, gelecek iPhone’larda standart olarak kullanacağı da ileri sürülüyor.

Kaynak, teknoloji devinin şimdiye kadar birinde sadece ekran altı Face ID olan, birinde ise hem Face ID hem de Touch ID olan iki tane prototip geliştirdiğini, ancak bazı verim problemleriyle karşılaştığını da söylüyor. Ancak Ross Young, ekran altı Face ID’de sensör sorunlarının yaşandığını, en erken 2025’te çıkacağını belirtti.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın