Nintendo Switch 2 yakında çıkıyor – Teknoloji

Nintendo Switch 2 yakında çıkıyor – Teknoloji

Uzun bir süredir Nintendo Switch 2 hakkında çeşitli sızıntılar ve spekülasyonlar gündemde yer alıyor. Son olarak, Microsoft’un ve Activision Blizzard’ı satın alma girişimleriyle başlayan davanın sonucunda ortaya çıkan bilgilere göre, Nintendo’nun yeni konsoluyla ilgili bazı detaylar gün yüzüne çıktı. Şimdi ise konsolün 2023 yılının sonlarına veya en geç 2024 yılına kadar piyasaya sürüleceği konuşuluyor.

Nintendo daha önce “pro” takılı bir model üzerinde çalıştığını, ancak daha sonra bu projeyi iptal ettiğini açıklamıştı. Ayrıca, Nash Weedle adlı bir kaynak, Nintendo Switch 2’nin geliştirme kitlerinin çeşitli oyun stüdyolarına gönderildiğini belirtti. Bu da yeni konsolun yakın bir zamanda kullanıcılarla buluşabileceğine işaret ediyor.

Henüz cihazın kesin çıkış tarihi paylaşılmamış olsa da, yakın bir zamanda duyuru yapılması veya konuyla ilgili açıklamaların gelmesi bekleniyor. Nintendo hayranları ve oyunseverler, yeni nesil konsolun özelliklerini ve yeniliklerini merakla beklemekteler. Şirketin, Nintendo Switch 2 ile kullanıcılarına heyecan verici bir oyun deneyimi sunmayı hedeflediği düşünülüyor.

Cihaz hakkında neler biliyoruz?

Samsung’un 5nm sürecinden çıkan 5LPP üretim teknolojisini kullanan NVIDIA Tegra tarafından destekleneceği söyleniyor. Bunun yanında yeni Nintendo Switch modelinin PlayStation 4 ve Xbox One kadar güçlü olacağı bu yüzden fark yaratacağı konuşuluyor.

Cihazın tasarımı hakkında bir paylaşım yapılmasa da önceki modellerden çok da farklı olması beklenmiyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın