Oyun bağımlısı çocuk ailesinin parasını bitirdi: 64 bin dolar (Yaklaşık 1.5 milyon TL) harcama yaptı. – Teknoloji

Oyun bağımlısı çocuk ailesinin parasını bitirdi: 64 bin dolar (Yaklaşık 1.5 milyon TL) harcama yaptı. – Teknoloji

Çin’de yaşayan 13 yaşındaki bir kız çocuğu, cep telefonunda oynadığı bir oyunda annesinin banka kartı numarası ve şifresiyle “Oyun içi satın alma” işlemi yaparak büyük bir miktar parayı harcadı. Gong Yiwang adlı anne, durumu öğrenmesi üzerine büyük bir şok yaşadığını ifade etti.

Banka hesabını kontrol eden anne, 64 bin dolarlık bir paranın harcandığını ve hesapta sadece 7 cent kaldığını gördü. Kızının 5 aylık süreçte bu parayı harcadığını belirten Yiwang, durumu yetkililere şikayet etti.

New York Post’ta yer alan habere göre Yiwang, 13 yaşındaki kızının bunu yapabileceğini hiç düşünmediğini ve büyük bir şok içinde olduğunu söyledi. Kızının Ocak ayından Mayıs ayına kadar oyun için yeni hesaplar açtığını ve oyun içi satın almalar yaptığını belirten Yiwang, kızının parayı nereden aldığını bilmediğini ancak banka hesabının cep telefonuyla eşleştirildiğini bildiğini ifade etti. Ancak daha sonra öfkelendiğinde kızının bildirimleri ve mesajları kasten sildiğini öğrendi.

Kızın ismi açıklanmazken, arkadaşlarına da para gönderdiği ve rahatsız edilmemek için şikayette bulunmadığını belirtti. Aile, kızlarının oyun bağımlılığını azaltmak için önlem almaya karar verdiklerini ifade etti.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın