Oyun severler dikkat: GTA 6, tarihin en pahalı oyunu olacak! – Teknoloji

Oyun severler dikkat: GTA 6, tarihin en pahalı oyunu olacak! – Teknoloji

Grand Theft Auto, her oyunu milyonlarca kullanıcı tarafından oynanan en popüler oyun serilerinin başında geliyor.

Özellikle 2013 tarihinde yayınlanan GTA 5 ile satış rekorları kıran oyun, aradan 9 yıl geçmesine rağmen hala milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor.

ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

GTA 5’in üzerinden neredeyse 10 yıl geçti ve henüz serinin merakla beklenen oyunu Grand Theft Auto 6 (GTA 6) hakkında çok net bilgiler yok.

Rockstar Games’in oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu açıklamasının ardından, oyunla ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. 

2 MİLYAR DOLAR

Şimdi de GTA 6’nın 2 milyar dolarlık bir bütçeye sahip olduğuna yönelik bazı bilgiler ortaya çıktı. Bu rakam Grand Theft Auto 6’nın yapım maliyeti açısından tarihin en pahalı eğlence ürünü olacağını gösteriyor. Yani filmler, albümler, diziler, video oyunları, konserler vb. gibi her türlü eğlence ürününü geride bırakacak.

BÜYÜK GELİR BEKLENİYOR

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi Amazon’a 715 milyon dolara mal olmuştu. Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde filminin yapım maliyeti ise 378 milyon dolar. Yeni GTA oyunu Avatar ve Avengers gibi yüksek bütçeli Hollywood projelerini de geride bırakacak.

Bu miktar oyun geliştirme sürecinin yanı sıra GTA 6 piyasaya sürüldükten sonra yapılacak reklam ve içerik oluşturma çalışmalarını da kapsıyor. Yani uzun vadeli bir bütçe planından bahsediyoruz. Oyunun başarılı bir geri dönüş yapacağından şüphe yok. Zira GTA 5 sadece üç günde şirkete 1 milyar doların üzerinde bir para kazandırmıştı.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın