Porsche logosunu yeniledi – Teknoloji

Porsche logosunu yeniledi – Teknoloji

Alman lüks otomobil üreticisi Porsche, araçlarında kullanılan logosunu yenileme kararı aldı. Yapılan değişiklikler oldukça küçük olsa da, logo sonbahardan itibaren yeni modellerde kullanılacak.

Porsche, 1930’lu yıllarda kurulmuş bir marka olup daha önce 1952, 1954, 1963, 1973, 1994 ve 2008 yıllarında logo değişiklikleri yapmıştı. Bu değişiklikler de günümüzde olduğu gibi küçük dokunuşlarla gerçekleştirilmişti.

Yeni logodaki küçük farklara bakacak olursak, kabartmalı arka doku daha düz hale getirilmiş. Kırmızı alanlardaki noktalı kabartmalar ise petek dokusu şeklinde yeniden tasarlanmış. Orta kısımda yer alan şahlanan at figürü daha belirgin ve agresif bir görünüm kazandırılmış. Ayrıca, “Stuttgart” yazısı da yeni logoda daha belirgin bir şekilde yer alıyor.

Porsche ayrıca, yeni araç satın alan müşterilere istedikleri takdirde eski logolardan birini temin etme imkanı sunuyor. Böylece, markanın köklü geçmişine saygı duyan ve eski logoya bağlılık hisseden kullanıcılar, tercihlerine göre araçlarında istedikleri logoyu kullanabiliyorlar.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın