Samsung Pay tarih oluyor: Play Store’dan kaldırıldı – Teknoloji

Samsung Pay tarih oluyor: Play Store’dan kaldırıldı – Teknoloji

NFC ile ödeme yapmayı mümkün kılan Samsung Pay, üçüncü taraf akıllı telefonlar için ödeme uygulamasına desteğini kesmeye başladı. Uygulama, google play Store’dan kaldırıldı.

ShiftDelete’nin haberine göre Reddit’te paylaşılan ekran görüntüleri sonrasında samsung Pay için yolun sonu görünmeye başladı. Reddit kullanıcıları, ödeme hizmetinin artık Galaxy ailesine ait olmayan akıllı telefonlarda çalışmadığını fark etti. Ancak Güney Koreli teknoloji devinin Pay ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmaması merak uyandırdı.

Pay uygulamasının başka bir markanın akıllı telefonu tarafından yapılan oturum açma girişimine “Geçersiz Kimlik” uyarısı verdiği belirtildi. Ancak aynı kimliğin diğer işletim sistemine sahip cihazlarda (örneğin Windows’ta) Samsung hesabına bağlanması durumu garipleşiyor.

SAMSUNG WALLET GELİYOR
Reddit’te oldukça popüler hale gelen bu gariplik, Samsung yetkilerinin açıklamasıyla çözüldü. Samsung’un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, çok yakında Pay ve Pass hizmetini birleştiren Samsung Wallet’ın hizmete alınacağı dile getirildi.

Samsung Wallet’ın ise sadece Galaxy modellerine özel olacağını ise biliyoruz. Yani teknoloji devi, yakın zamanda Pass hizmetini de yayından kaldırarak Wallet’a sorunsuz bir geçiş yapmayı planlıyor.

Samsung, yakın zamanda Galaxy ailesindeki cihaz kullanıcıları için özel bir dijital cüzdan olan ve samsung pay ve Samsung Pass işlevlerini birleştiren Samsung Wallet’ı tanıttı. Samsung Wallet, diğer uygulamaların aksine, Galaxy cihazlara özeldir.

Samsung’un neden sadece Galaxy modellerine yöneldiği şimdilik bilinmiyor. Ancak Wallet hamlesiyle birlikte Apple Pay ve Google Pay gibi hizmetler ile rekabet etmek istemiyor gibi görünüyor.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın