Samsung telefonlar güncelleme sonrası bozuldu – Teknoloji

Samsung telefonlar güncelleme sonrası bozuldu – Teknoloji

Samsung kullanıcılarının güncelleme konusunda Android tarafında genellikle sorun yaşamadığı bilinirken, son zamanlarda durum değişti. Mayıs ayında gönderilen güncelleme, Samsung Galaxy S20 Ultra ve S21 serisi kullanıcılarının sorunlarla karşılaştığını ortaya çıkardı.

My dad installed a software update on his Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G yesterday at 10:28 pm on his and these lines started appearing on the display from today morning. @SamsungIndia please look into this matter and get it fixed. Please do me a favour and tag them in the… pic.twitter.com/vZTYVg05Zc


— Ramen (@CoconutShawarma) June 14, 2023

EKRAN SORUNU BİLDİREN KİŞİ SAYISI ARTIYOR

Yaşanan sorun temelde güncelleme yapıldıktan sonra ekranın ortasında beliren pembe ve yeşil dikey piksellerin oluşmasıydı. Kullanıcıların canını sıkan bu sorun Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy S21, Galaxy S21 Ultra ve Galaxy S21 Plus kullanıcılarının yaşadığı bildirildi. 

Durum aslında son derece ciddi. Çünkü bazı kullanıcılar bu sorundan güncelleme ile kurtulurken, bazıları için ekran değişimi gerektiği aktarıldı.

Konu hakkında Reddit gibi forumlarda tartışmalar başlarken, sosyal medya üzerinden sorunlarını bildiren kişilerin sayısında ciddi bir artış var. 

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın