Tesla 55 bin aracını geri çağıracak! – Teknoloji

Tesla 55 bin aracını geri çağıracak! – Teknoloji

ABD’de faaliyet gösteren bir otomobil düzenleyici kuruluş, Tesla’nın 2021-2023 yılları arasında üretilen 54,676 Model X aracını geri çağırma kararı aldı. Bu karar, bahsi geçen araçların “düşük fren hidroliğini tespit edememe” ve “uyarı ışığı gösterememe” gibi sorunlarla karşı karşıya olduğunun belirlenmesi sonucunda alındı. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), Tesla’nın bu sorunu ücretsiz bir yazılım güncellemesi ile çözeceğini açıkladı. Ancak, bu sorunun potansiyel riskler içerdiği ve derhal ele alınması gerektiği için geri çağırma işlemi başlatıldı.

NHTSA, 10 Ekim itibarıyla bu sorun nedeniyle herhangi bir kaza, yaralanma veya ölüm olayıyla karşılaşılmadığını bildirdi. Tesla şu an için bir açıklama yapmadı.

Düzenleyici kurum, elektrikli araç üreticisinin 10 Ekim itibariyle bu durumla ilgili olabilecek herhangi bir çarpışma, yaralanma veya ölümden haberdar olmadığını da sözlerine ekledi. Tesla yorum talebine yanıt vermedi. Ağustos ayında, direksiyon kontrolü ve hidrolik direksiyon kaybı raporları üzerine 280 bin yeni Tesla Model 3 ve Model Y aracı hakkında bir soruşturma açılmıştı.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın