Tesla, ABD, Çin, Kanada ve Japonya’da fiyatlarını artırdı – Teknoloji

Tesla, ABD, Çin, Kanada ve Japonya’da fiyatlarını artırdı – Teknoloji

Tesla, birkaç kez yaptığı indirimlerin ardından bu sefer önemli pazarlarında araç fiyatlarını artırdı. Şirketin internet sitesinde yer alan fiyat listesine göre, Çin’deki Model 3 otomobilinin fiyatı 229.900 yuan iken 231.900 yuana (33.549 dolar) yükseldi.

Model Y otomobiline de 2.000 yuan zam yapıldı. ABD’de de Model 3 ve Model Y serilerinde 250 dolar fiyat artışı gerçekleştirildi. Japonya ve Kanada’daki bazı araçların fiyatlarında da artışa gidildi. Ancak, Tesla otomobillerinin fiyatı, dünya genelinde birkaç kez yapılan indirimler nedeniyle, yıl başındaki fiyatların altında kalmaya devam ediyor. Şirket, 19 Nisan’da açıklanan bilançosunda, fiyat indirimlerinin kar marjlarını düşürdüğünü gösterdi.

Tesla, bu yılın başında Çin’de başlattığı fiyat düşürme yarışını, dünyanın diğer bölgelerine de taşımıştı. Almanya’da Model 3 ve Model Y araç fiyatlarında yüzde 4,5 ila yüzde 9,8 arasında indirim yapan şirket, ABD’de de 6 kez elektrikli araç modellerinin fiyatlarında indirime gitmişti. Ancak, geçen ay Model S ve Model X araçlarının fiyatlarını artırarak dikkat çekmişti.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın