Twitter, eski mavi onay işaretlerini 1 Nisan’da kaldıracak – Teknoloji

Twitter, eski mavi onay işaretlerini 1 Nisan’da kaldıracak – Teknoloji

Elon Musk’ın satın aldığı Twitter’da doğrulama sistemi değişti. Ücretsiz olan onay işaretleri Twitter Blue aracılığıyla ücretli olarak kullanılabilecek. Twitter, eskiden alınan onay işaretlerini ise 1 Nisan’dan itibaren kaldıracak.

Bir önceki program kapsamında ünlüler, yetkililer, gazeteciler ve şirketin önemli gördüğü diğer kişiler doğrulama talebinde bulunabiliyordu. Haber akışları, hayranlar, parodiler ve diğer benzer hesaplar mavi tiki alamıyordu.

CEO Elon Musk, Ekim ayında Twitter’ı satın aldıktan kısa bir süre sonra Twitter Blue’yu tanıttı ve bunu geliri artırmanın ve trolleri ve botları durdurmanın bir yolu olarak tanımladı.

Kullanıcıların tweet’leri düzenlemesine ve geri almasına da olanak tanıyan aylık 8 dolarlık hizmet, taklitçiler çoğaldıktan sonra hızla geri çekildi. Aralık ayında yeniden düzenlenerek hizmete girdi.

On April 1st, we will begin winding down our legacy verified program and removing legacy verified checkmarks. To keep your blue checkmark on Twitter, individuals can sign up for Twitter Blue here: https://t.co/gzpCcwOpLp

Organizations can sign up for https://t.co/RlN5BbuGA3…


— Twitter Verified (@verified) March 23, 2023

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın