Twitter’a dava açıldı: Kiralar ödenmiyor! – Teknoloji

Twitter’a dava açıldı: Kiralar ödenmiyor! – Teknoloji

Elon Musk’ın satın aldığı Twitter, Londra, Dublin, Sidney ve Singapur’daki ofislerinin kira bedellerini ödememekle suçlanmasının ardından yeni bir dava açıldı.

Avustralya merkezli altyapı şirketi Facilitate, Elon Musk’ın geçen yılın Ekim ayına kadar Twitter’ı satın aldığı süre boyunca biriken borçları gerekçe göstererek 1 milyon Avustralya Doları (yaklaşık 17 milyon TL) üzerinde bir ödeme talep etti.

The Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Facilitate, Sidney’deki ofisini Twitter’ın hizmetlerini durdurması sonucunda kullanılamaz hale getirdi ve ofis içindeki eşyaları geçici olarak bir depoya taşıdı.

Facilitate tarafından yapılan açıklamada, Elon Musk’ın Twitter’ı devralmasının ardından sosyal medya şirketinin faturalara itiraz etmediği, ancak ödemeleri gerçekleştirmediği belirtildi.

Twitter’a dava açan tek şirketin kendisi olmadığını ifade eden Facilitate, “Twitter, borçlu olduğu neredeyse herkesin kendisini dava etmesine sebep olabilecek kemer sıkma politikası başlattı. Twitter bazı ofislerinin kirasını ödemeyi durdurdu ve hizmetlerini hala kullandığı bazı satıcılara ödeme yapmayı kesti. Twitter ayrıca birçok sözleşmeyi iptal etti ve borçlu olduğu kişilere ödeme yapmayı bıraktı” ifadesinde bulundu.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın