WhatsApp, 1 Ocak’tan itibaren bu telefonlarda kullanılamayacak!

WhatsApp, 1 Ocak’tan itibaren bu telefonlarda kullanılamayacak!

 WhatsApp bir süre önce Topluluklar adı altında yeni bir kullanım şeklini sürmüştü. Aynı konu etrafındaki daha fazla insanı bir araya getiren duyuru kanalları WhatsApp’ta Topluluklar olarak tanımlanmıştı.

Topluluklar için duyuru grupları oluşunca WhatsApp bu konuda adım attı. Yeni güncellemelerle 5 bin kişiye kadar duyuru grubu oluşturulabilecek. Buralarda karşılıklı etkileşim olmayacak ama takip ettiğiniz kanallardan bilgilendirme alacaksınız. 

WhatsApp artık kullanıcılara grup mesajlarında diğer kişilerin profil fotoğraflarını görme imkanı verecek. Güncelleme ile gruplardaki kişiler mesaj attığında mesajı gönderen kişinin fotoğrafı gözükecek. 

Kullanıcılar en büyük kolaylığı ise onlarca kişilerin olduğu gruplarda yaşayacak. Artık mesaj atan kayıtlı olmayan kişilerin veya yabancı kişilerin profillerine tıklamadan mesaj geldiğinde o kişinin profil fotoğrafı gözükecek. 

Güncelleme ilk defa iOS betasında fark edilmişti. Test aşamasında olan özellik birçok kullanıcıya sunulmaya başlandı. WhatsApp’ta yeni özelliğin yanında başka değişiklikler de yapılacak. 

WhatsApp’ın onlarca cihazdaki desteğini kaldıracak. Hem Android hem de iPhone için bazı modellerde artık WhatsApp uygulaması çalışmayacak. Kritik tarih 1 Ocak 2023…

eni güncellemelerin geldiği uygulamada çok eski model telefonlar artık uygulamayı destekleyemeyecek. 

Hem donanım anlamında hem de yazılım anlamında eski olan telefonlar için artık bir kısıtlama getiriliyor.  Her yıl sonunda WhatsApp, bildiğiniz üzere desteğini sona erdireceği modelleri duyuruyor. 

Bu yılın sonuna da yaklaşırken, Meta’dan yapılan flaş bir açıklamada iPhone 6 serisi dahil olmak üzere, çok sayıda cihazın uygulamaya veda edeceğini duyurdu.

WhatsApp’ın yaptığı flaş duyuruda, hangi cihazlarda kullanılamayacağı da belli oldu.

 İşte o telefon modelleri…

LG

LG Optimus L3 II Dual
LG Optimus L5 Dual
LG Optimus L7 Dual,
LG Optimus F3

LG Optimus F5
LG Optimus F7
LG Optimus F3Q
LG Optimus Optimus L2 II

LG Optimus L3 II
LG Optimus L4 II
LG Optimus L5 II

LG Optimus L6
LG Optimus L7 II
LG Enact Lucid 2

Huawei

Huawei Ascend Mate
Huawei Ascend G740
Huawei Ascend D2

Samsung

Samsung Galaxy Core
Samsung Galaxy Trend Lite
Samsung Galaxy Trend II

Samsung Galaxy Ace 2
Galaxy S3 mini
Galaxy X cover 2

iPhone

iPhone 6S
iPhone SE
iPhone 6S Plus

Diğer

Lenovo linha A820
Sony Xperia M

Bu telefonlar, 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla WhatsApp uygulamasını kullanamayacak. Mesajlaşma uygulamasını yeniden kullanabilmeleri için, ya yeni bir telefon almaları ya da custom ROM yüklemesi yapmaları gerekecek.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın