WhatsApp 30 Nisan’ı işaret etti: Bu telefonlarda artık çalışmayacak! – Teknoloji – Ulusal24.com

WhatsApp 30 Nisan’ı işaret etti: Bu telefonlarda artık çalışmayacak! – Teknoloji – Ulusal24.com

WhatsApp, tarih vererek bazı telefonlarda çalışmayacağını duyurdu. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp, 30 Nisan’ı işaret etti.

Haber Global’de yer alan habere göre WhatsApp, düzenli olarak kullanıcılarına bazı işletim sistemlerinin artık kullanılmayacağını bu sistemle çalışan telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlara da artık destek veremeyeceğini belirterek kullanıcılarını cihazlarını ya da işletim sistemlerini yenilemeye davet ediyor.

WhatsApp resmi sayfasından bir açıklama yaparak nisan ayı itibarıyla artık WhatsApp’ın yeni sürümlerinin desteklenmeyeceği işletim sistemlerini açıkladı.

Buna göre;

Android Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle çalışan cep telefonlarıAndroid 4.1 ve daha düşük işletim sistemine sahip cihazlariOS 10 veya daha düşük işletim sistemiyle çalışan cihazlar artık WhatsApp kullanamayacak.

Android’in Apple Pie, Banan Bread, Cupcake 1.5, Donut 1.6, Eclair 2.0, Froyo 2.2, Gingerbread 2.3, Honeycomb 3.0 ve Ice Cream Sandwich 4.0 sürümlerini kullananlar WhatsApp’a elveda diyecek.

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

Bir Cevap Yazın