Yapay zeka robotu ChatGPT’nin mobil uygulaması çıktı – Teknoloji

Yapay zeka robotu ChatGPT’nin mobil uygulaması çıktı – Teknoloji

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zekâ botu, artık mobil cihazlarda da kullanılabiliyor. İlk olarak iOS kullanıcılarıyla buluşan uygulamanın yakın bir zamanda Android sürümünün de yayınlanacağı açıklandı.

Ücretsiz olarak sunulan uygulama, web sürümüyle sohbet geçmişini senkronize edebiliyor. Hem iPhone’lar hem de iPad’ler üzerinde çalışabilen bu uygulama, OpenAI tarafından öncelikle ABD’de kullanıma sunuldu ve yakın gelecekte diğer ülkelerde de kullanılabilir hale gelecek.

Geçtiğimiz Kasım ayında piyasaya sürülen yapay zekâ sohbet robotu, hızla popülerlik kazanmıştı. Bu nedenle, OpenAI’nin mobil uygulama sunması bekleniyordu. Bazı uzmanlar, uygulamanın bu yılın Ocak ayına kadar 100 milyon kullanıcıya ulaştığını iddia etse de, şirketten henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

OpenAI, aslında ChatGPT’yi bir deneme olarak piyasaya sürmüştü. Ancak kısa sürede robot, okullardan iş yerlerine kadar geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından benimsendi. Şubat ayında ise OpenAI, aylık 20 dolarlık premium bir abonelikle sunulan ChatGPT Plus uygulamasını başlattı.

ChatGPT’nin kullanımının artmasıyla birlikte, uzun süredir çeşitli tartışmaların odağında olan bu yapay zekâ botu şimdi mobil cihazlarda da kullanılabiliyor, tüm eleştirilere rağmen.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın