Android’in logosu değişti! – Teknoloji

Android’in logosu değişti! – Teknoloji

Google, Android’in yeni marka kimliği değişiklikleri çerçevesinde Android logosunu 3 boyutlu hale getirme ve diğer bazı değişiklikler yapma kararı aldı. Bu karar 2019’dan bu yana ilk kez Google’ın Android için yeni bir marka kimliği duyurduğu anlamına geliyor.

Değişiklikler arasında, Android logosunun 3D bir tasarıma sahip olması yer alıyor. Yani, Android logosu artık 2 boyutlu bir modelden 3 boyutlu bir modele dönüştürüldü. Ayrıca, yeni bir kelime işareti de tanıtıldı. Yeni kelime işaretinde, ‘Android’ kelimesinin baş harfi büyük harf olarak kullanılıyor. Bu, Google’ın önceden küçük ‘a’ harfi kullanmasıyla yapılan bir değişiklik. ‘n’ ve ‘r’ harfleri de daha yuvarlak bir şekle sahip hale getirildi.

3D Android logosu ilk olarak CES 2023 etkinliğinde sergilendi. Ancak yeni kelime işareti ilk kez gözler önüne çıktı. Google, “yeni marka kimliğini” doğruladığını ve gelecekte daha fazla bilgi paylaşacağını açıkladı. Şirket, bu değişiklikleri resmi olarak Pixel 8 etkinliğinden önce veya etkinlik sırasında duyurmayı planlıyor. Bu etkinliğin Ekim ayında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Android’in eski logosu:

Android’in yeni logosu:

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın