Apple, yuvarlanabilir yapıda bir iPhone çıkarabilir – Teknoloji

Apple, yuvarlanabilir yapıda bir iPhone çıkarabilir – Teknoloji

Apple yeni patent başvuruları yapmaya devam ederken uzun bir süre önce ortaya çıkan iddialar tekrar gündeme geldi. LG ve Samsung gibi şirketlerin halihazırda geliştirdiği ‘yuvarlanabilir, sarılabilir’ esnek ekranlar gibi Apple da bu yapıda bir iPhone geliştirebilir.

Daha önce de bu tarz patent başvurulurı yapan Apple, karşımıza herhangi bir ürün çıkartmış değil ancak uzun zamandır beklenen Vision Pro’yu da epey zaman sonra tanıtmıştı. Yani Apple daha zamanı olmadığını düşünmediği ürünleri piyasaya sürmüyor ya da geliştirse bile uzun yıllar üzerinde çalışıyor. 

Bu patent için de benzer bir süreç işleyebilir. Yine ortaya çıkan bilgilerde, Apple’ın bu esnek ekran yapısındaki cihazı kullanılmadığı zamanlarda rulo şeklinde sarılabiliyor olmasıyla dikkat çekiyor. Ekran sarılması için şeffaf ve ekran bir yapı kullanılacak. 

Apple’ın daha önceki patentlerinde de ortaya çıktığı kadarıyla kullanıcılara ekranı büyütmek ya da istenirse küçültmek için uçlardan çekilebilecek ve yuvarlayabielcekleri bir tasarımın geliştirildiği konuşuluyordu.

Ekranın bükülebilir olması için cam tabakası hem esnek hem de basınç uygulandığında kırılmayacak ya da zarar görmeyecek bir yapıda olacak. 

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın