Apple’ın ücretsiz sunduğu iCloud servisinin fişi çekildi – Teknoloji

Apple’ın ücretsiz sunduğu iCloud servisinin fişi çekildi – Teknoloji

Apple, milyonlarca kullanıcısına hizmet veren ve aktif olarak kullanılan iCloud’un “fotoğraf yayınım” servisini kapatma kararı aldı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, iPhone, iPad veya diğer Apple cihazlarıyla en son çektikleri fotoğraflara diğer Mac veya diğer Apple cihazları üzerinden kolaylıkla erişebiliyorlardı.

Fotoğraf Yayınım servisi, “live” özelliği olmayan fotoğrafları gösteriyor ve tüm aygıtlar arasında fotoğraf görüntülemeyi sağlıyordu.

Apple’ın pek de dikkat çekmeyen bu servisi, 26 Temmuz 2023 itibarıyla sonlandırılıyor. Kullanıcılar bundan sonra fotoğraflarını farklı bir yöntemle senkronize etmek veya iCloud Fotoğrafları servisini kullanmak durumunda kalacaklar. Bu kararla birlikte, Apple kullanıcıları artık fotoğraf yayınım servisinden yararlanamayacaklar.

Apple’ın konu hakkındaki resmi açıklaması ise şu şekilde:

Fotoğraf Yayınım servisinin 26 Temmuz 2023’te kapatılması planlanmıştır. Bu geçiş kapsamında, aygıtlarınızdan Fotoğraf Yayınım’a yapacağınız yeni fotoğraf yüklemeleri, özelliğin kapatılma tarihinden bir ay öncesine karşılık gelen 26 Haziran 2023’te durdurulacaktır.

Bu tarihten önce söz konusu servise yüklenen tüm fotoğraflar, yükleme tarihinden itibaren 30 gün boyunca iCloud’da tutulur ve söz konusu fotoğraflara Fotoğraf Yayınım’ın o anda etkin olduğu tüm aygıtlarınızdan erişebilirsiniz. 26 Temmuz 2023 itibarıyla, iCloud’da hiçbir fotoğraf tutulmayacak ve servis kapatılacaktır. Fotoğraf Yayınım’daki fotoğraflar halihazırda en az bir aygıtınızda saklanmaktadır.

Dolayısıyla, fotoğraflarınızın özgün sürümlerinin bulunduğu aygıt sizde olduğu sürece bu kapatma süreci kapsamında hiçbir fotoğrafınızı kaybetmezsiniz. İstediğiniz fotoğraflar belirli bir iPhone, iPad veya Mac’teki arşivinizde bulunmuyorsa bu fotoğrafları ilgili aygıttaki arşivinize kaydettiğinizden emin olun. Geçiş sonrası süreçte, çektiğiniz fotoğraflar ile videoları tüm aygıtlarınızda güncel tutmanın ve iCloud’da güvenle saklamanın en iyi yolu iCloud Fotoğrafları olacaktır.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın