Dahua HDCVI Teknolojisinin 10. Yılını Büyük Bir Etkinlikle Kutladı – Ulusal24.com

Dahua HDCVI Teknolojisinin 10. Yılını Büyük Bir Etkinlikle Kutladı – Ulusal24.com

 HDCVI teknolojisinin geçmişten günümüze gelişimini anlatıldığı etkinlikte 2022 yılında bu teknolojinin kullanıcılara sunacağı faydalar da sıralandı

Dünyanın önde gelen video merkezli IoT çözümleri sağlayıcılarından Dahua Technology, bütünüyle kendi kaynaklarıyla geliştirdiği HDCVI teknolojisinin piyasaya sunuluşunun 10. yılını büyük bir çevrimiçi etkinlikle kutladı. Şirket yapay zekâdan faydalanarak HDCVI teknolojisini nasıl güçlendirdiğini anlattı ve dünyanın farklı noktalarındaki iş ortakları ve son kullanıcıları ilişkin başarı hikâyelerini paylaştı.

 

Dahua Kıdemli Başkan Yardımcısı Jason Zhao, HDCVI teknolojisinde geldikleri noktayı şu sözlerle ifade etti, “On yıl önce Dahua, sahip olduğu fikrî mülkiyet haklarını kullanarak HDCVI teknolojisini geliştirdi ve standart çözünürlük kullanan video gözetleme teknolojisini yüksek çözünürlük dünyasına taşıdı. Geride bıraktığımız süre içerisinde HDCVI, coax kablo kullanan sektör için yeni ufuklar açtı. HDCVI içinde bulunduğumuz yılda ise, coax kablo üzerinden işleyen sistemleri yapay zekâ çağına taşıyacak. Kullanıcılara coax kablo kullanan daha gelişmiş ve kullanması daha kolay akıllı çözümler sunacağız.

 

Kendi geliştirdiği HDCVI teknolojisini 2012 yılında piyasaya süren Dahua, o zamandan beri analog sistem sahibi kullanıcılara uzun mesafelere HD çözünürlükte görüntü aktarmada ve yeni teknolojilere sorunsuzca geçmede yardım etme konusunda lider bir marka oldu. Etkinlikte, Herkes için AI, Zamanlanabilir AI, Akıllı Çifte Aydınlatma ve Gerçek 5MP 16:9 gibi 2022 yılında HDCVI TEN teknojisinin merkezinde yer alacak teknolojileri tanıttı.

 

Yapay zekâ teknolojisinin tüm faydalarını kullanıcılarına sunmak isteyen Dahua, AI destekli XVR kayıt cihazlarını piyasaya ilk sunan markalardan biri oldu. Geçen yıl devrimsel nitelikteki giriş seviyesi Cooper-I Serisi AI XVR cihazlarını kullanıcıların beğenisine sunan şirket, kullanıcılarına Akıllı Hareket Algılama (SDM Plus), Çevre Koruması, AI Kodlama gibi pek çok HDCVI TEN teknolojisinden uygun bir maliyetle faydalanma imkânını verdi.

 

Bunlara ek olarak, HDCVI TEN, analog sistemlerin verimliliğini ve uygulanabilecek senaryoların sayısını büyük oranda artırabilecek yeniliklere de sahip. Örneğin, XVR5000-4KL-I3 serisi cihazların Zamanlanabilir AI özelliği, kullanıcıların tercihlerine göre yapay zekâ özelliklerinin belirlenen zaman diliminde devre dışı bırakılmasına olanak tanıyor. Akıllı Çifte Aydınlatıcılar ise düşük ışıklı ortamda renkli görüntü kaydı alma ve tam hedef tanıma sağlamanın yanında, beyaz ışığın gereksiz yere kullanılmasını önleyerek ışık kirliliğini azaltmaya da yadımcı oluyor.

 

Ayıca, HDCVI TEN’in 16:9 ölçeğindeki Gerçek 5MP kamerası, geleneksel 5MP 4:3 ölçeğindeki görüntünün sündürülmesinden kaynaklanan görüntü kalitesi kaybının önüne geçiyor. 

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

Bir Cevap Yazın