YouTube, televizyon uygulamasında reklamları azaltıyor – Teknoloji

YouTube, televizyon uygulamasında reklamları azaltıyor – Teknoloji

Dünyanın en büyük online video izleme platformu YouTube, televizyonlar üzerinden de çok yaygın olarak kullanılmakta. Google’ın bünyesinde yer alan şirket, bugün YouTube’u televizyon aracılığıyla kullananları ilgilendiren bir açıklama yaptı.

WebTekno’nun haberine göre, YouTube’un televizyon uygulamasında artık daha az reklam gösterileceği duyuruldu. Bu özelliği daha önce televizyonunuzda görmüş olabilirsiniz çünkü eylül ayından beri belirlenen kullanıcılarda test ediliyordu.

Platform, özelliği herkes için kullanıma sunmaya başladı.

REKLAM SÜRESİ ARTACAK

Televizyon uygulamasında reklamların sayıları azalsa da süreleri uzatılarak denge sağlanması planlanıyor. Yani izlediğiniz reklamlar daha uzun süreli olacak ve geçmek için daha fazla beklemeniz gerekecek.

Bu değişikliğin sık sık reklam görmektense tek seferde birkaç reklam görerek seyir zevkine katkıda bulunacağı ifade ediliyor. Ayrıca önceden olduğu gibi sağ alt kısımdan reklamın ne zaman geçebileceğini görmek mümkün olacak.

YouTube reklamlar konusunda hamlelerini sıklaştırmaya devam ediyor. Daha önce TV uygulamasına geçilemeyen 30 saniyelik reklamlar getiren firma, yakın zamanda tüm uygulamalarında reklam engelleyicileri kısıtlayan bir özelliği kullanıma sunmuştu.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

YouTube Music’in canlı şarkı sözleri özelliği kullanıma açıldı – Teknoloji

YouTube Music’in canlı şarkı sözleri özelliği kullanıma açıldı – Teknoloji

YouTube Music için Spotify ve Apple Music taraflarında yer alan ve şarkı sözlerinin canlı bir şekilde aktığı özellik, kullanıma nihayet açıldı. Bu sayede kullanıcılar artık şarkı dinlerken sözlerini de takip edebilecek.

Tasarım tarafında da değişikliği getiren özellikle artık kullanıcılar, dinlenilen şarkı açıldığında ‘şarkı sözleri sekmesi’yle karşılaşıyor. 

Android ve iOS sürümleri için gelen özellik, Türkiye’de de aktif bir şekilde kullanılabilecek.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

YouTube yeni özellikler için test sürecini başlattı – Teknoloji

YouTube yeni özellikler için test sürecini başlattı – Teknoloji

YouTube, yeni özelliklerini kullanıcıların beğenisine sunmak için aktif olarak test süreçlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, test edilebilen yeni özelliklerden biri, kullanıcılara herhangi bir videonun oynatma hızını otomatik olarak 2x hızına getirmek için oynatıcıya uzun basma seçeneği sunuyor.

Şu an için sadece premium kullanıcıların deneyebildiği bu özellik, 13 Ağustos tarihine kadar test edilecek ve daha sonra genel kullanıma açılacak. Özelliğin herkese açılması bekleniyor, böylece tüm YouTube kullanıcıları bu yeni özelliği kullanabilecekler.

Bununla birlikte, “sabit ses” adı verilen başka bir özellik de YouTube tarafından geliştiriliyor ve test ediliyor. Bu özelliğin amacı, video içinde ani ses patlamalarının önüne geçmek ve kullanıcıların rahatsız olmasını engellemektir.

Henüz detayları tam olarak paylaşılmamış olan bu özellik, tahmin edildiğine göre, videodaki ses seviyesini analiz edecek ve belirli bir düzeyde sabitleyecektir. Bu sayede, kullanıcılar sesle ilgili sıkıntılar yaşamadan daha keyifli bir video izleme deneyimi yaşayacaklar.

 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir zam da YouTube TV’den: Abonelik fiyatları zamlandı – Teknoloji

Bir zam da YouTube TV’den: Abonelik fiyatları zamlandı – Teknoloji

YouTube TV, abonelerine yeni bir fiyat artışı uygulayacağını duyurdu. ABD’de sunulan yayın hizmeti YouTube TV, fiyat güncellemesine gidiyor.

Şirket, yeni aboneler için 8 dolarlık bir zam uyguladı. Böylece aylık abonelik fiyatı 65 dolardan 73 dolara yükseldi. Mevcut aboneler ise 18 Nisan’a kadar fiyat artışı yaşamayacak.

YouTube TV abonelerine gönderilen bir mesajda, “İçerik maliyetleri arttıkça ve hizmetimizin kalitesine yatırım yapmaya devam ederken, size mümkün olan en iyi hizmeti sunmaya devam etmek için fiyatımızı güncelliyoruz” ifadeleri yer aldı. 

Ayrıca, e-posta, hizmetin 4K Plus eklentisinin maliyetini ayda 20 dolardan 10 dolara düşürdüğünü belirtiyor. YouTube TV, yeni bir anlaşmaya varamadığı için geçen ay MLB Network’ü programından çıkardı. Özellikle beyzbol hayranlarını üzen bir haber olarak gelen bu iptal duyurusu spor sevenleri etkiledi.

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

YouTube videoları birbirinden ayırıyor: Yeni özellik yakında geliyor – Teknoloji

YouTube videoları birbirinden ayırıyor: Yeni özellik yakında geliyor – Teknoloji

YouTube bu ayın başlarında yeni tasarım değişikliklerini duyurmuştu. Buton tasarımlarını değiştiren şirket, aynı zamanda karanlık temayı da elden geçirmişti. Kullanımı daha kolay hâle getirmeyi amaçlayan şirket, şimdi yeni değişikliklerle karşımıza çıkıyor.YOUTUBE YENİ VİDEO SEKMELERİ GETİRİYOR YouTube Ekibi, YouTube Uygulamasındaki kanal sayfalarının yeniden tasarlanacağını ve içerik oluşturucunun tüm kısa videolarını, standart videolarını ve canlı yayınları bulmayı çok daha kolay hale getireceklerini açıkladı.Shiftdelete.net’in haberine göre YouTube, Twitter ve Google Destek sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda, kanaller içerisinde artık yeni sekmelerin yer alacağını belirtti. Bundan böyle içerik üreticilerinin kanallarının üst kısmında üç yeni sekme yer alacak. Bu sekmeler ise ‘Videolar, Shorts ve Canlı Yayın’ kısımlarından oluşuyor.SEKMELER ŞU ŞEKİLDE AYRILACAKVideolar Sekmesi: Kanalın ana akım uzun videoları için klasik videolar sekmesi olacak. Bu sekmede geçtiğimiz dönemden farklı olarak Shorts ve canlı yayınları göremeyeceğiz. Böylece kişilerin yaşadığı kafa karışıklığının önüne geçilmesi planlanıyor.Shorts Sekmesi: İçerik oluşturucularının hazırladıkları tüm kısa videolar artık bu sekme altında toplanacak. Böylece uzun videolar yerine kısa video izlemek isteyen kullanıcılara bir kullanım kolaylığı sağlanmış olacak.Canlı Yayın Sekmesi: Hepimizin bildiği gibi canlı yayınlar daha önce tüm videolar ile birlikte bulunuyordu. Videolar arasında canlı yayınları tespit etmek ise oldukça can sıkıcı bir süreçti. YouTube bundan böyle canlı yayınları tek bir sekme altına toplayarak bu sorunu çözmek istiyor.YouTube yaptığı açıklama ile birlikte bu özellikleri bugün itibariyle kullanıma sunmuş durumda. Ancak bu özelliklerin tüm kullanıcılara ulaşmasının ise bir haftayı bulması bekleniyor. İlk olarak mobil cihazlarda göreceğimiz yeni sekmeler sonrasında ise masaüstü sürümünde kendisine yer bulacak.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

YouTube ana sayfa tasarımını değiştiriyor: İşte gelecek yenilikler – Teknoloji

YouTube ana sayfa tasarımını değiştiriyor: İşte gelecek yenilikler – Teknoloji

YouTube, bugüne kadar birçok tasarım değişikliğine uğradı ve birçoğu gerçekten kullanıcının yararına da oldu. Ancak bazıları ise kullanıcıları bezdiren güncellemeler oldu.WebTekno’nun haberine göre, şu ana kadar birkaç kullanıcı, YouTube’un şu an test ettiği bu görsel değişiklik güncellemesini cihazlarına indirmiş durumda. YouTube, video kenarlıklarını köşeliden yuvarlağa çevirmiş ve griden ziyade tamamen kara olan bir karanlık temaya geçiş yapmış.YouTube’un normal tarayıcı sayfasında da değişiklikler var. Yukarıdaki arama butonu da artık köşeli olmaktan çıkıp bir kapsül şeklinde karşımıza çıkacak. YouTube’un beğeni, abone olma ve listeye ekleme gibi seçeneklerinin etrafı da kapsüllerle çevrilmiş.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com