YouTube, televizyon uygulamasında reklamları azaltıyor – Teknoloji

YouTube, televizyon uygulamasında reklamları azaltıyor – Teknoloji

Dünyanın en büyük online video izleme platformu YouTube, televizyonlar üzerinden de çok yaygın olarak kullanılmakta. Google’ın bünyesinde yer alan şirket, bugün YouTube’u televizyon aracılığıyla kullananları ilgilendiren bir açıklama yaptı.

WebTekno’nun haberine göre, YouTube’un televizyon uygulamasında artık daha az reklam gösterileceği duyuruldu. Bu özelliği daha önce televizyonunuzda görmüş olabilirsiniz çünkü eylül ayından beri belirlenen kullanıcılarda test ediliyordu.

Platform, özelliği herkes için kullanıma sunmaya başladı.

REKLAM SÜRESİ ARTACAK

Televizyon uygulamasında reklamların sayıları azalsa da süreleri uzatılarak denge sağlanması planlanıyor. Yani izlediğiniz reklamlar daha uzun süreli olacak ve geçmek için daha fazla beklemeniz gerekecek.

Bu değişikliğin sık sık reklam görmektense tek seferde birkaç reklam görerek seyir zevkine katkıda bulunacağı ifade ediliyor. Ayrıca önceden olduğu gibi sağ alt kısımdan reklamın ne zaman geçebileceğini görmek mümkün olacak.

YouTube reklamlar konusunda hamlelerini sıklaştırmaya devam ediyor. Daha önce TV uygulamasına geçilemeyen 30 saniyelik reklamlar getiren firma, yakın zamanda tüm uygulamalarında reklam engelleyicileri kısıtlayan bir özelliği kullanıma sunmuştu.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın