Ferrari kripto kervanına katıldı! Artık ödemeler kripto ile yapılabilecek. – Teknoloji

Ferrari kripto kervanına katıldı! Artık ödemeler kripto ile yapılabilecek. – Teknoloji

Ferrari, lüks spor otomobilleri için Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayarak, bu uygulamayı Avrupa’ya genişletme planları yapıyor. Şirket, zengin müşterilerinin talepleri doğrultusunda kripto ödeme seçeneğini sunmaya karar verdi.

Ferrari’nin Baş Pazarlama ve Ticaret Sorumlusu Enrico Galliera, Reuters’a yaptığı açıklamada, bu adımı pazar ve bayi talepleri doğrultusunda attıklarını açıkladı. Ferrari, kripto ödemeler için başlangıçta büyük kripto ödeme işlemcilerinden biri olan BitPay’i kullanacak ve Bitcoin, Ether, ve USDC gibi önemli kripto paralarla işlem yapılmasına izin verecek.

Şirket, kripto para ödeme planlarını gelecek yılın ilk çeyreğinde Avrupa’ya genişletmeyi hedefliyor. Ferrari’nin en büyük bölgesi olan Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA), bu yılın ilk yarısında toplam araç sevkiyatının yüzde 46’sını temsil ediyor.

2022 yılında dünya genelinde 13,200 araç satan İtalyan şirketi, araç fiyatlarını 200,000 Euro’dan başlayarak 2 milyon Euro’ya kadar çıkarıyor.

Ferrari, yılın ilk yarısında Amerika’da 1,800’den fazla araç sattı. Galliera, Ferrari’nin kripto para ile kaç araç satacağına dair spesifik bir sayı vermedi, ancak şirketin sipariş portföyünün güçlü olduğunu ve 2025 yılına kadar tamamen dolu olduğunu belirtti.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın