GTA 6 resmen duyuruldu! – Ulusal24 Haber Merkezi

GTA 6 resmen duyuruldu! – Ulusal24 Haber Merkezi

Oyun dünyasının dev firmalarından Rockstar Games, oyun dünyasının yıllardır bir beklediği GTA VI için önemli bir açıklama yaptı. GTA 6 hakkında ilk defa bir resmi açıklamada bulunan Rockstar Games, GTA 6’nın ilk fragmanının bu Aralık ayında geleceğini açıkladı.

ROCKSTAR GAMES’İN AÇIKLAMASI

“Gelecek ay Rockstar Games’in 25. yılını kutluyoruz. Dünya çapındaki oyuncularımızın inanılmaz desteği sayesinde gerçekten tutkulu olduğumuz oyunlar yaratma fırsatına sahip olduk. Siz olmasaydınız bunların hiçbiri mümkün olmazdı ve bu yolculuğu bizimle paylaştığınız için hepinize çok minnettarız.

1998 yılında Rockstar Games, video oyunlarının da diğer eğlence türleri kadar kültür açısından vazgeçilmez olabileceği fikri üzerine kuruldu ve bu evrimin bir parçası olma çabalarımızda sevdiğiniz oyunları yarattığımızı umuyoruz.

Aralık ayı başlarında bir sonraki Grand Theft Auto’nun ilk fragmanını yayınlayacağımızı size duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu deneyimleri sizlerle daha uzun yıllar paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Teşekkür ederim,

Sam Houser”

OYUNA HARCANAN MİKTAR 2 MİLYAR DOLAR

GTA 6’nın yapım maliyetinin 2 milyar dolar civarında olduğu öne sürülüyor. Bu rakam sadece oyun dünyası için değil eğlence sektörünün tamamı için bir rekor niteliği taşıyor.

Oyuna harcanın miktar göze yüksek gelse de GTA V’in yayımlandığı ilk 3 gün içinde 1 milyar dolar ve piyasaya sürüldüğü 2013 yılından bugüne 7.7 milyar dolar hasılat yaptığı biliniyor.
 

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın