ChatGPT’ye rakip geliyor: Musk duyurdu! – Teknoloji

ChatGPT’ye rakip geliyor: Musk duyurdu! – Teknoloji

Elon Musk X üzerinden yeni bir projeye daha giriş yaptığını duyurdu.

Yapay zeka konusunda Tesla’nın otonom sürüşleriyle zaten eli güçlü olan Musk, ChatGPT vari yeni bir yapay zeka uygulamasının geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu.

DAHA SAMİMİ, DAHA YETENEKLİ

Grok adı verilen yeni yapay zeka uygulaması, ChatGPT’den farklı olarak daha esprili bir dile sahip olacak. Uygulama ayrıca soruları cevaplamakla kalmayıp kullanıcının sorması muhtemel soruları da önererek zamanda tasarruf etmeyi hedefleyecek.

ChatGPT, Ocak 2022’den sonraki verilere ulaşamıyor. Grok’un avantajlarından bir diğeri de burada gizli. Zira Grok, X’e gerçek zamanlı erişerek kendisini sürekli olarak güncelleyecek. Uygulamanın ayrıca diğer yapay zekaların aksine kendisine sorulan kompleks soruları da yanıtlayabileceği vaat ediliyor.

NE ZAMAN ÇIKACAK?

X üzerinden yapılan açıklamada Grok’un hâlâ beta sürümünün erken aşamalarında olduğu ve gelişmesi için zamana ihtiyaç duyulacağı belirtiliyor.

Şu an için uygulamaya erişim yalnızca başvuruda bulunup geliştirici ekip tarafından onaylanan kişilere veriliyor.

Announcing Grok!

Grok is an AI modeled after the Hitchhiker’s Guide to the Galaxy, so intended to answer almost anything and, far harder, even suggest what questions to ask!

Grok is designed to answer questions with a bit of wit and has a rebellious streak, so please don’t use…


— xAI (@xai) November 5, 2023

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın