Samsung’un yeni telefonunun lansmanı için tarih verildi – Teknoloji

Samsung’un yeni telefonunun lansmanı için tarih verildi – Teknoloji

Samsung Galaxy S24 için geri sayım başladı. Akıllı telefonların üretim aşamasına geçtiği ve lansman tarihinin yakın olduğu ilan edilmişti ancak tarihi belirsizliğini korumaktaydı.

Güney Kore’li yayın kuruluşu SBS Biz, lansman tarihini açıkladı. SBS Biz’in verdiği tarih ile daha önce Ice Universe’in tahmin ettiği tarih uyuşuyor.

LANSMAN NE ZAMAN?

Galaxy S23, S23 Plus ve S23 Ultra’dan oluşan Galaxy S23 serisi 17 Şubat 2023 tarihinde tanıtılmıştı. Yeni gelen veriler ise S23’ün halefi olan Galaxy S24 serisinin daha erken bir tarihte tanıtılacağını belirtiyor.

SBS Biz’in raporuna göre S24 serisinin tanıtılacağı “Galaxy Unpacked 2024” etkinliği 17 Ocak tarihinde düzenlenecek. Sektöre yakınlığı ile tanınan Ice Universe ise bu etkinlik için 18 Ocak tarihini öngördü ancak ABD ile Kore arasındaki saat farkı göz önüne alındığında her iki tarih de tutarlı olabilir.

İŞLEMCİLER PAZARA GÖRE BELİRLENECEK

Qualcomm’dan yapılan açıklamaya göre Galaxy S24 serisi telefonlar gönderildiği pazarlara göre Qualcomm ve Exynos işlemcili olarak satılacak.

Galaxy S24 ve S24 Plus’ta Exynos 2400 ve Snapdragon 8 Gen 3 model işlemci çipler ile karşılaşmamız mümkünken S24 Ultra yalnızca Snapdragon 8 Gen 3 model işlemciyle kullanıcılara sunulacak.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın