Huawei’nin en gelişmiş telefonu P60 Pro Türkiye’de satışa sunuldu – Teknoloji

Huawei’nin en gelişmiş telefonu P60 Pro Türkiye’de satışa sunuldu – Teknoloji

Huawei P60 Pro, üstün genel performansı ve fotoğrafçılık özellikleriyle dikkat çeken ve piyasada bulunan en gelişmiş fotoğrafçılık akıllı telefonu haline geliyor.

Huawei’nin P Serisi’nin mirasını devralan bu akıllı telefon, optik sistemler ve estetik tasarım açısından öncü bir konuma sahip. Cihaz, tamamen yenilenmiş bir optik sisteme sahip olup sektördeki ilkler arasında yer alıyor. Özellikle Çoklu Lens Gruplu Ultra Aydınlatmalı Telefoto Kamera ile donatılan birinci sınıf bir kamera deneyimi sunuyor. Rokoko İnci Tasarımı ile modern bir estetik sunan arka panelleri ise dikkat çekiyor. Doğal mineral inci tozunu kullanarak aydınlık ve parlak bir etki sağlayan Rokoko İnci, her bir telefonda benzersiz bir doku oluşturuyor.

Huawei P60 Pro, dayanıklı Kunlun Camı panelli yeni Quad-Curve Display ekranıyla da öne çıkıyor. Bu özellik, cihazın dayanıklılığını artırarak düşmelere karşı koruma sağlıyor.

Telefonun 6,67 inç boyutunda, 2700×1220 çözünürlüğünde, 450 PPI, 120 Hz, P3 renk gamı destekli 1,07 milyar renk, LTPO ekranı, 1 ile 120 Hz arasında dinamik tazeleme hızını ayarlayabilme özelliğine sahip. Huawei X TRUE Display teknolojisi sayesinde ekran, ortama ve içeriğe bağlı olarak aydınlatmayı optimize ediyor. Ayrıca, İsviçre’nin SGS’sinden 5 yıldızlı cam düşme direnci sertifikası alan dayanıklı Kunlun camı, ekranın zarar görmesini engelliyor. Ekranın genel düşme direnci de 10 kat artırılmış durumda.

Huawei P60 Pro’nun ana kamerası, 48 MP RYYB sensörüyle desteklenen f/1.4 ve f/4.0 arasında değişebilen 10 adımlı fiziksel değişken diyaframa sahip. Telefoto kamerası da 48 MP ve RYYB özellikli aynı sensöre sahip olup 100x zoom yapabilme özelliği sunuyor. Telefoto kameralar arasında en geniş diyafram açıklığına sahip olan f/2.1 diyaframlı kamera da dikkat çekiyor. 13 MP ultra geniş açılı kamera ise yine RYYB f/2.2 stop diyaframına sahip. Her bir kamerada ayrıca özgün bir optik görüntü sabitleme sistemi bulunuyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın