İlginç tasarımıyla dikkat çeken Nothing Phone(1) Türkiye’de satışa çıktı – Teknoloji

İlginç tasarımıyla dikkat çeken Nothing Phone(1) Türkiye’de satışa çıktı – Teknoloji

Carl Pei’nin OnePlus’tan ayrıldıktan sonra kurduğu teknoloji şirketi olan Nothing, yenilikçi tasarım anlayışıyla dikkat çeken bir marka olarak tanınıyor. Şirket, kablosuz kulaklık modeli olan Nothing Ear (1) ile pazarda kendini göstermeye başlamıştı. Ardından ilk akıllı telefon modeli olan Nothing Phone (1) de tanıtıldı.

Bu ürünlerin tanıtımından sonra farklı elektronik fuarlarında sahne alan ve Avrupa’da bazı ülkelerde satışa sunulan telefon, ilk yorumlarda olumlu tepkiler almayı başardı. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda henüz net bir bilgi bulunmasa da, ürünün satışa çıktığı duyuruldu. Türk tüketicilerin bu yeni teknoloji ürünlerine erişip erişemeyeceği merakla bekleniyor.

TELEFONUN TEKNİK ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

Şeffaf arka kapak tasarımına sahip olan telefon, minimal bir yapıyı benimsiyor. 6.5 inç FHD+ ve 120Hz OLED ekrana sahip olan Nothing Phone (1) için işlemci tarafında Snapdragon 778G+ tercih edilmiş. 

50 MP geniş açılı, 50 MP ultra geniş açılı iki kamerası bulunan telefonun 16 MP ön kamerası var.

Kamera optik ve dijital görüntü sabitleme yapabilen bir yapı üzerine kurulu. 

Nothing Phone 1, Android 12 tabanlı NothingOS 1.0.2 işletim sistemi ile kutusundan çıkıyor.

Telefonun normalde 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunulan versiyonu 469 euro gibi bir fiyata satılıyorken, donanımları arttıkça 549 euroya kadar çıkıyordu. 

Türkiye’de ise 8 GB RAM 256 GB depolama sunulan versiyon 14 bin 999 TL’ye sunuluyor. Türkiye dışında 8 GB RAM 256 GB depolama sunulan versiyon 499 euro ödemek gerekiyor.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın