Instagram’a yeni özellik: Arkadaşlarla ortak akış – Teknoloji

Instagram’a yeni özellik: Arkadaşlarla ortak akış – Teknoloji

Popüler sosyal medya platformu Instagram’ın yepyeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Mobil uygulamalar hakkındaki paylaşımlarıyla tanınan Alessandro Paluzzi tarafından fark edilen bu özellik, keşfetme konusunda bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor.

Meta bünyesinde faaliyet gösteren Instagram, bu yeni özelliğiyle kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimini artırmayı amaçlıyor.

Instagram geçtiğimiz günlerde benzer bir amaca hizmet eden ve kullanıcıların ortak koleksiyonlar oluşturmasını sağlayan bir özellik daha çıkarmıştı.

Webtekno’nun haberine göre Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntüsüne göre yeni özellik, arkadaşlarınızla birlikte ortak bir akış yoluyla yeni içerikler keşfedebilmenizi sağlayacak. Bu gönderilerin, iki tarafın da takip ettiği hesaplardan veya etkileşime girdiği içeriklerden oluşacağı da gözden kaçmıyor. Ayrıca, özelliğin davet yoluyla kullanılabileceği ve ortak ilgi alanınıza giren profillerden gönderileri paylaşabileceğiniz de görülüyor.

Bu şekilde de insanların ortak ilgi alanları üzerinden etkileşim kurmasını amaçlanıyor. Öte yandan özelliğin yardımıyla arkadaşlarınızın size önerilenlere benzer gönderileri de görebilecek. Platform, bu ayarın herhangi bir zamanda değiştirilebileceğini de ekliyor. Ortak içerik keşfetme özelliğinin ne zaman çıkış yapacağı konusunda ise şu an bir bilgi yok.

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın