iPhone 15 ne zaman çıkacak, iPhone 15’in çıkış tarihi belli oldu! – Teknoloji

iPhone 15 ne zaman çıkacak, iPhone 15’in çıkış tarihi belli oldu! – Teknoloji

Apple, bugün resmi olarak iPhone 15’in tanıtım etkinliği tarihini duyurdu. Ancak sadece iPhone 15 serisi değil, aynı zamanda Apple Watch 9, Apple Watch Ultra 2 gibi akıllı saatlerin de bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Apple, “Wonderlust” adını verdiği etkinlikte, iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max gibi modellerin yanı sıra diğer merak edilen Apple cihazları hakkında da bilgi verecek.

ETKİNLİK NE ZAMAN DÜZENLECEK?

Apple’ın duyurusuna göre, tanıtım etkinliği 12 Eylül tarihinde gerçekleşecek. Türkiye saatiyle 20.00’de başlayacak olan etkinlik, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Apple Park kampüsündeki Steve Jobs Theater’da gerçekleştirilecek.

Etkinliğin ana odak noktası olan iPhone 15 serisinin özellikleri detaylı bir şekilde açıklanacak. Hatırlanacağı üzere Apple, Avrupa Birliği’nin aldığı karar gereği ürünlerinde USB-C portunu kullanmaya başlayacaktı.

USB-C ŞARJ TİPİNİN AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Zorunlu olarak USB-C’yi her ürününde kullanacak olan şirket, etkinlikte AirPods Pro için USB-C şarj kutularını da duyuracak. Etkinliğin hemen ardından şarj kutularının Türkiye de dahil olmak üzere birçok pazarda satışa sunulması bekleniyor.

Şarj kutularının yanı sıra son dönemde tartışma konusu olan kılıf seçenekleri de duyurulacak. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın iPhone 15 serisi için deri kılıf üretmeyeceği yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

Bu doğrultuda iPhone’lar ve Watch’lar için üretilecek yeni kılıf ve kayış gibi aksesuarların tasarımları da etkinlikte açıklanacak.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın