iPhone 15 Pro Max almak isteyenlere kötü haber! – Teknoloji

iPhone 15 Pro Max almak isteyenlere kötü haber! – Teknoloji

Geçtiğimiz hafta düzenlenen özel etkinlikle Apple, uzun bir bekleyişin ardından yeni iPhone 15 modellerini resmi olarak tanıttı. 12 Eylül tarihinde tanıtılan bu yeni telefonlar, şimdi önsiparişe açıldı ve ilk satış performansı hakkında bazı önemli detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Özellikle iPhone 15 Pro modeli, geçtiğimiz yılın başarılı iPhone 14 Pro modelinin üzerinde bir ilgi görmeye başlamış durumda. Bu, Apple için olumlu bir gelişme gibi görünse de, yoğun talebi karşılamak şu anki koşullarda kolay bir iş değil. Üstelik Apple bu yıl, yeni iPhone’ların üretimine biraz daha geç başladı. Bu da özellikle iPhone 15 Pro Max modelinin stok sorunları yaşayabileceği anlamına geliyor.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, Apple’ı bekleyen bu potansiyel stok problemlerine dikkat çekiyor. iPhone 15 Pro Max’in diğer modellere göre daha fazla talep gördüğünü ve iPhone 15 Pro modellerinin iPhone 14 Pro’nun önünde olduğunu belirten Kuo, bu yoğun ilginin, telefonların teslimat sürelerini uzatacağını söylüyor.

Ayrıca Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu yıl geçen yıla göre telefon üretimine bir ay daha geç başladığını vurguluyor ve bu nedenle iPhone 15 stoklarının, Apple’ın beklentilerini tam anlamıyla karşılayamayabileceğini ifade ediyor. Dolayısıyla yakın gelecekte stok problemlerinin ortaya çıkabileceği bir dönemle karşı karşıya olabileceğimizi belirtiyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın