iPhone 15 Pro Max, tüm zamanların en pahalı modeli olacak – Teknoloji

iPhone 15 Pro Max, tüm zamanların en pahalı modeli olacak – Teknoloji

Yeni bir rapora göre, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri, çeşitli faktörlerden dolayı fiyat artışına maruz kalacak. Ancak bu rapor, fiyat artışının son derece yüksek olacağını iddia ediyor. Özellikle iPhone 15 Pro Max modelinin, şirketin bugüne kadar piyasaya sürdüğü en pahalı iPhone 14 modeline kıyasla %48 daha pahalı olacağı belirtiliyor.

Raporda, hem iPhone 15 Pro hem de iPhone 15 Pro Max modellerinin, temel modellerden daha fazla ayrışacağı ve bu ayrışmanın fiyatlara da yansıyacağı ifade ediliyor. Çinli United Daily News’in yeni bir haberine göre, iPhone 15 Pro Max’in fiyatının 20.000 RMB’ye kadar çıkacağı belirtiliyor. Bu, dolar cinsinden yaklaşık olarak 2.900 dolara denk geliyor. Türkiye fiyatı ise vergiler dahil olmadan 56.068 TL’ye karşılık geliyor. Bu arada, en üst model olan 1 TB depolama alanına sahip iPhone 14 Pro Max’in fiyatı ise 1.599 dolar olarak belirtilmişti.

iPhone 15 Pro Max’in, tamamen yeni bir titanyum kasa ve mevcut Lightning bağlantı noktasının yerini alacak USB-C şarjına sahip olması bekleniyor. Ayrıca, daha fazla yakınlaştırma imkanı sunan periskop kamera sistemine de sahip olacağı söyleniyor. Bununla birlikte, telefonda yer alacak olan Apple A17 Bionic yongasının, TSMC’nin pahalı 3nm sürecinde üretileceği ve bu yonganın sadece Pro modellere özel olacağı ifade ediliyor. Bir süre önce ise üretim sorunları nedeniyle, fiziksel düğmelerin yerini alması planlanan dokunmaya duyarlı katı hal düğmelerinin rafa kaldırıldığı bildirilmişti.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın