Spotify beklenen özelliği kullanıma sundu – Teknoloji

Spotify beklenen özelliği kullanıma sundu – Teknoloji

Önceden, fitness takipçisine kayıt yapan herkesin Spotify uygulamasına geçmesi gerekiyordu, şimdi ise bu entegre daha planlı olacak. Bir Strava kullanıcısı, uygulamada Spotify’ı yayınlamak istediğini onayladığında, kayıt ekranının sol alt kısmında bunun için küçük bir pencere öğesi görünecek.

Tıklandığında, dinlenen her şeyi duraklatmak veya değiştirmek için seçenekler sağlamak üzere harita üzerinde bir açılır pencere açılacak.

Strava dünya çapında 100 milyon kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor, ancak müzik dinleme uygulamasının 500 milyon dinleyicisi (ve piyasadaki birçok fitness takipçisi rakibi) ile entegrasyon, Strava’nın hedef kitlesini korumak ve büyütmek istediğinin açık bir işareti. Strava’nın Bağlantılı Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Mateo Ortega da aynı şeyi vurguluyor: “Bu yeni özellik, Strava’nın bağlantılı fitness merkezindeki konumunu daha da sağlamlaştırıyor ve küresel aktif insan topluluğunun Strava üzerindeki gücünü göstermeye devam ediyor.” Strava ayrıca 20 Nisan’dan itibaren Spotify’ın “Workout” çalma listesini oluşturmanın kontrolünü de alıyor. Müzik dinleme uygulamaları arasında bir rekabet söz konusu. YouTube Music ve Apple Music gibi uygulamalar da rekabete dahil olduğunda durum daha da içinden çıkılmaz hale geliyor denebilir.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın