iPhone 15 ve daha fazlası: Apple Wonderlust etkinliğinde neler tanıtacak? – Teknoloji

iPhone 15 ve daha fazlası: Apple Wonderlust etkinliğinde neler tanıtacak? – Teknoloji

Apple’ın sonbahar iPhone etkinliği olan “Wonderlust” yaklaşıyor. Bu etkinlikte, Apple’ın dört yeni iPhone modeli ve birkaç Apple Watch modelini tanıtması bekleniyor. Özellikle, Apple’ın yeni AB düzenlemelerine uyum sağlamak amacıyla şarj bağlantı noktalarını değiştirmesi nedeniyle USB-C’nin ön plana çıkması bekleniyor.

İPHONE 15 VE İPHONE 15 PRO

Etkinlikte duyurulması beklenen iPhone modelleri arasında iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max bulunuyor. Ayrıca, Apple’ın Pro Max modelini “iPhone 15 Ultra” olarak yeniden markalayabileceği konusunda bazı raporlar bulunsa da, bu konuda kesin bir bilgi henüz yok.

EKRAN BOYUTLARI DEĞİŞMİYOR

Ekran boyutları konusunda bir değişiklik beklenmiyor. iPhone 15 ve 15 Pro için 6,1 inç ekranlar, iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro Max için ise 6,7 inç ekranlar korunacak gibi görünüyor. Ayrıca, Pro modelinde bulunan 120Hz değişken yenileme hızına sahip ekranlar, yine en üst düzey modellerde yer almaya devam edecek.

TİTANYUM ÇERÇEVELER SAHİP OLACAK

iPhone 15 Pro ve Pro Max’in titanyum kasayla geleceği söyleniyor. Bu materyal yükseltmesi, yeni Pro serisinin daha sağlam, hafif ve lüks bir his sunacağı anlamına geliyor.

EYLEM DÜĞMESİ SESSİZE ALMAKLA KALMAYACAK

Etkinlikte ayrıca iPhone 15 Pro serisinde bir Eylem Düğmesi’nin olabileceği söyleniyor. Bu özelleştirilebilir düğme, profesyonel seviye iPhone’ların sessiz modunu kontrol etmek gibi çeşitli işlevlere sahip olacak gibi görünüyor.

PERİSKOP LENS

Kamera alanında da geliştirmeler bekleniyor. Özellikle, iPhone 15 Pro Max (veya Ultra) modelinde yeni bir periskop lensin kullanılması planlanıyor. Bu lens, 5x ila 6x optik yakınlaştırma sunarak kullanıcılara daha fazla esneklik sağlayacak.

USB-C’YE GEÇİŞ YAPILIYOR

Apple’ın yeni cihazlarda USB-C’ye geçiş yapması bekleniyor, bu da daha fazla uyumluluk sağlayacak.

AIRPODS

Apple’ın Lightning’den uzaklaşıp USB-C’ye doğru ilerlemesi muhtemelen bu etkinlikteki tek kulaklık yükseltmesi olacağından, AirPods beklentilerinizi kontrol altında tutmak isteyebilirsiniz.

Şirketin mevcut AirPods modellerinin “yeni” versiyonlarını piyasaya süreceği ve tek farkın Lightning yerine USB-C kullanan şarj kutuları olacağı bildiriliyor.

AirPods serisinde ileride yapılacağı söylenen değişiklikler arasında vücut sıcaklığı sensörleri, işitme engelli kişiler için bir kulaklık geliştirdiği kaydedildi.

Ancak bu özelliğe sahip AirPods cihazların etkinlikte tanıtılması beklenmiyor

APPLE WATCH S9 İŞLEMCİYLE ÇIKACAK

Apple Watch Series 9’un birincil donanım değişikliği, yeni bir S9 çipini içerecek gibi görünüyor, bu da daha iyi performans ve pil ömrü sağlayacak.

WATCHOS 10 GÜNCELLEMESİ

Bu arada watchOS 10, cihazın 2015’teki lansmanından bu yana tartışmasız en önemli güncellemesi olduğu kaydedildi.

Yeni yazılım Apple Watch’un temel kontrol şemasını değiştiriyor: Yan düğme artık (son uygulamalar veya dock yerine) Kontrol Merkezi’ni etkinleştiriyor ve saatin dijital düğmesini saat kadranından çevirerek özelleştirilebilir bir göz atılabilir widgetlar arasında gezinebiliyorsunuz.

APPLE’IN LANSMAN TARİHİ NE ZAMAN?

Apple, yeni cihazlarını tanıtacağı “Wonderlust” etkinliğini 12 Eylül Salı günü saat 20.00’da  gerçekleştirecek.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın