Tanıtıma 4 gün kala iPhone 15 Pro’nun teknik özellikleri belli oldu – Teknoloji

Tanıtıma 4 gün kala iPhone 15 Pro’nun teknik özellikleri belli oldu – Teknoloji

ABD merkezli teknoloji devi Apple, yakında yeni iPhone 15 modellerini tanıtacak. Ancak, son söylentilere göre, bu yeni telefonların fiyatlarına 100 dolarlık bir artış yapmayı planlıyor. İlk başta, bu artışın temel depolama alanını 128 GB’a çıkararak dengeleyebileceği öne sürülmüştü. Ancak, yeni bilgilere göre durumun böyle olmadığı belirtiliyor.

TrendForce’un analistlerine göre, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modelleri, iPhone 14 Pro serisi ile aynı 128 GB depolama alanıyla başlayacak. Rapora göre, iPhone 15 Pro’nun fiyatı 999 dolar (mevcut kur ile 26 bin 821 TL) olarak sabit kalacak, ancak iPhone 15 Pro Max’in fiyatında 100 dolarlık bir artış bekleniyor ve bu model 1199 dolar (mevcut kur ile 32 bin 191 TL) seviyesinden başlayacak.

TrendForce’un raporunda her iki modelin de 128 GB depolama alanına sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca, iPhone 15 Pro’nun 8 GB RAM ile geleceği öne sürülüyor. Bu rapor, daha önce dolaşımda olan bilgileri büyük ölçüde doğruluyor gibi görünüyor.

Diğer analist raporları, fiyat artışının yeni titanyum kasa ve iPhone 15 Pro Max’in periskop kamerası gibi özelliklere dayandığını öne sürüyor. Ancak, Apple’ın temel depolama alanını 256 GB’a çıkarıp çıkarmayacağına dair beklentiler, şu anda kesin değil.

IPHONE 15 PRO’NUN ÖZELLİKLERİ

iPhone 15 Pro, 48MP ana kamerayı koruyacak ancak yeni ve daha gelişmiş bir ultra geniş kameraya sahip olacak. Telefoto kamerasında da iyileştirmeler bekleniyor. Bütün kamera özellikleri ise şöyle:

Ana kamera: 48MP, f/1.8, Sony IMX803 1/1.3″

Telefoto: 12.7MP, f/2.8

Geniş Açı: 13.4MP, f/2.2

iPhone 15 Pro’da sızıntılara göre diğer özellikler ise şöyle olacak:

Titanyum çerçeve: Önceki Pro modellerinde paslanmaz çelik kullanan Apple, Pro modellerde daha hafif ve sağlam titanyum tercih edecek.

A17 Bionic işlemci: 3 nm üretim sürecinden çıkarılacak yeni işlemci daha hızlı ve daha verimli olacak.

Eylem düğmesi: Sesli/ sessize alma tuşunun yerini alacak eylem düğmesi daha işlevsel hale getirilebilecek.

USB C portu: Avrupa Birliği baskıları sebebiyle telefonlar USB C şarj portu ile gelmek durumunda. Apple da bu diretmeye uyarak değişikliği yapıyor.

Yeni renk seçenekleri: Bu yıl Titan Grisi, Mavi, Gümüş ve Uzay Siyahı renkleri geliyor.

Ultra ince çerçeveler: Çok daha ince çerçeveler sunulacak.

Wi Fi 6E: 6 GHz Wi Fi ile kablosuz bağlantı hızı artacak.

8 GB RAM: Telefonlarda eskiye nazaran 2 GB daha fazla RAM olacak.

Periskop telefoto lens: Yıllardır beklenen bu kamera, iPhone 15 Pro Max’e ya da 15 Ultra’ya özel bu kamera ile 5x veya 6x’e kadar optik yakınlaştırma yapma imkanı sunacak.

Daha onarılabilir tasarım: Burada Apple, iPhone 14 ve iPhone Plus’ın izinden gidiyor.

Ultra Geniş Bant bağlantı iyileştirmeleri: 2024’ün başında gelecek Apple Vision Pro başlık modeline hazırlık odağında U1 çipinde bir güncelleme yapılacak.

SIM kart yuvası daha fazla ülkede kaldırıldı: Fransa ve daha fazlası


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın