iPhone kullanıcıları dikkat: Bu modeller iOS 16 güncellemesi almayacak! – Teknoloji – Ulusal24.com

iPhone kullanıcıları dikkat: Bu modeller iOS 16 güncellemesi almayacak! – Teknoloji – Ulusal24.com

Apple, yeni işletim sistemi güncellemelerine devam ediyor. Şirket, Haziran ayındaki Worldwide Developers Conference 2022’de (WWDC) iOS 16’yı tanıtacak. Ancak ortaya çıkan yeni sızıntılara göre iOS 16 alamayacak üç büyük iPhone modeli belli oldu.

Sızıntılara göre iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPhone SE (1. nesil) güncellemeden yararlanamayacak.

ShiftDelete’in aktardığı habere göre; Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini 25 Eylül 2015 tarihinde piyasaya sürdü. 21 Mart 2016’da ise şirket, görünümünü iPhone 5s’ten, donanımını ise iPhone 6s’ten alan iPhone SE 1’i duyurdu. 

Günümüzde neredeyse 7 yaşında olan bu telefonlar, artık nispeten eski modeller olarak değerlendiriliyor.

Elbette şu an için bu telefonların iOS 16 alamayacağı şimdilik yalnızca bir iddiadan ibaret. Apple henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Ancak gerçekten de söylendiği gibi bu cihazların güncellemeye hak kazanamaması, yaşları ve donanımları itibariyle gayet olası görünüyor.

iPhone 6s6s PlusSE 1. Nesil

IPHONE 6S, 6S PLUS VE SE 1. NESİL NEDEN GÜNCELLEME ALMAYACAK?
Apple’ın eski kabul edilebilecek iPhone 6s, 6s Plus ve SE (1. nesil) modellerine güncelleme şansı sunmamasının ana sebebi, cihazların dahili bileşenlerinin artık iOS’u etkin bir şekilde çalıştıramamasıdır. Apple dilerse bu cihazlara güncelleme hakkı verebilir. Ancak bu, kullanıcı deneyimini ciddi bir şekilde etkiler.

Telefonda bariz bir yavaşlama görülür, uygulamalarda çökmeler meydana gelir. Dolayısıyla şirket böyle bir şeyi tercih etmeyeceği için kullanıcılarına son güncellemeyi vermeyebilir.

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

Bir Cevap Yazın