Mark Zuckerberg’e Threads şoku! – Teknoloji

Mark Zuckerberg’e Threads şoku! – Teknoloji

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Threads, eski adıyla Twitter’a rakip olarak 6 Temmuz’da kullanıma sunulmasına rağmen, kullanıcı sayısında düşüş yaşanıyor.

ABD’li teknoloji şirketi Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg, Threads’ın etkileşim oranında yaşanan düşüşü kabul ederek, “Eğer 100 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahipseniz, fikir olarak hepsinin ya da yarısının orada kalması iyi olurdu. Biz henüz o aşamada değiliz” şeklinde açıklama yaptı.

Zuckerberg ayrıca Threads’a yeni güncellemelerin geleceğini belirterek, uygulamanın arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliğe uygun olarak geliştirileceğine vurgu yaptı.

Threads, başlangıçta ilk 5 günde 100 milyon kullanıcıya ulaşarak sosyal medya platformları için rekor kırmıştı. Ancak eleştirmenler, Threads’ın kullanıcı sayısındaki düşüşünün ana nedeninin, uygulamadaki özelliklerin diğer sosyal medya sitelerine göre eksik kalması olduğunu düşünüyor. Threads, henüz gönderi arama, gönderi düzenleme, etiketleme ve direkt mesajlaşma gibi bazı özelliklere sahip değil.

Threads’ın daha rekabetçi ve kullanıcı dostu bir yapıya kavuşması için geliştirilmesi gerektiği belirtiliyor. Meta’nın bu yönde yapacağı güncellemelerin kullanıcı sayısını artırma ve platformu daha çekici hale getirme açısından önemli olacağı düşünülüyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın